​​5 676 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 8 січня 2021 року. Зокрема, захворіли 166 дітей та 179 медпрацівників.

Про це повідомляє прес-центр МОЗ.

Також за минулу добу:

▪️госпіталізовано – 2 402 особи;
▪️летальних випадків – 83;
▪️одужало – 5 131 особа;
▪️здійснено тестувань за добу –
20 192 (зокрема методом ПЛР –
16 152, методом ІФА – 4 040).

За весь час пандемії в Україні:

 • захворіло – 1 105 169 осіб;
 • одужало – 778 345 осіб;
 • летальних випадків – 19 588;
 • проведено ПЛР-тестувань – 5 733 555.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (438), Миколаївській (418), Донецькій (384), Дніпропетровській (376) та Київській (371) областях.

Джерело: МОЗ

Кількість захворювань в регіонах за добу:
м. Київ – 438 випадків;
Вінницька область – 107 випадків;
Волинська область – 107 випадків;
Дніпропетровська область – 376 випадків;
Донецька область – 384 випадки;
Житомирська область – 358 випадків;
Закарпатська область – 96 випадків;
Запорізька область – 358 випадків;
Івано-Франківська область – 106 випадків;
Київська область – 371 випадок;
Кіровоградська область – 8 випадків;
Луганська область – 113 випадків;
Львівська область – 331 випадок;
Миколаївська область – 418 випадків;
Одеська область – 274 випадки;
Полтавська область – 115 випадків;
Рівненська область – 146 випадків;
Сумська область – 235 випадків;
Тернопільська область – 101 випадок;
Харківська область – 191 випадок;
Херсонська область – 192 випадки;
Хмельницька область – 263 випадки;
Черкаська область – 146 випадків;
Чернівецька область – 152 випадки;
Чернігівська область – 290 випадків.
Дані з тимчасово окупованих

територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Джерело: МОЗ

З 8 січня і до 24 січня в Україні забороняється:

 • відвідування закладів освіти, крім садочків;
 • робота закладів громадського харчування, окрім на винос чи доставка;
 • проведення масових заходів;
 • робота ТРЦ;
 • проведення масових культурних заходів;
 • відвідування спортзалів, фітнес-центрів та басейнів;
 • робота непродовольчих ринків;
 • робота магазинів, яких немає у списку дозволених.
Джерело: МОЗ

Обмеження не поширюються на:

 • роботу громадського транспорту;
 • торгівлю продовольчими товарами, ліками, медичними виробами та ветпрепаратами;
 • торгівлю засобами гігієни, засобами зв’язку та кормами для тварин;
 • торгівлю побутовою хімією та друкованою пресою;
 • роботу СТО та АЗС;
 • роботу банків та поштових операторів;
 • роботу перукарень та салонів краси, але за попереднім записом;
 • роботу готелів за умови обмеженого часу роботи зони спільного харчування (з 6:00 до 11:00);
 • спортивні заходи професійних клубів, але без глядачів.
Відео: ICTV

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максим Степанов за 8 січня:

▪️Від опівночі 8 січня 2021 року на всій території Україні почали діяти посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня 2021 року включно. Усі карантинні обмеження розроблялися з урахуванням думки суспільства та бізнес-спільноти та є результатом балансу між наявною епідситуацією та потребами економіки країни.

▪️На період дії посилених карантинних заходів забороняється відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків; робота кафе, барів, ресторанів, крім доставки та роботи навинос; проведення всіх заходів; робота ТРЦ, окрім роботи в них суб’єктів господарювання, діяльність яких дозволяється; приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів (крім закладів із виробництва аудіовізуальних творів, роботи історико-культурних заповідників та організації гірськолижного дозвілля); приймання відвідувачів спортивними залами, фітнес-центрами та робота басейнів; робота суб’єктів господарювання у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, окрім винятків, які дозволяються; діяльність непродовольчих ринків.

▪️Дозволяється робота громадського транспорту, міжміське та міжнародне авто-, авіа- та залізничне сполучення; торгівля продовольчими товарами, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та ветеринарними препаратами, засобами гігієни, засобами зв’язку та кормами для тварин, побутовою хімією та друкованою пресою (в магазинах, 60% торговельної площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування); технічне обслуговування та ремонт авто; робота АЗС (без зон харчування), банків, поштових операторів, перукарень та салонів краси (виключно за попереднім записом), готелів (за умови, що зони спільного харчування працюватимуть з 6-ї до 11-ї ранку, а розважальні заходи не відбуватимуться); спортивні заходи професійних клубів (без присутності глядачів); робота із збирання і заготівлі відходів.

▪️Зараз у суспільстві активно обговорюють доцільність посилення карантинних обмежень, адже кількість нових випадків захворювання на COVID-19 знижується. Дійсно, ситуація дещо стабілізувалась, але залишається напруженою. На думку провідних українських епідеміологів та інфекціоністів, заходи з посилення карантинних обмежень є необхідними.

▪️Прогнози провідних фахівців у сфері епідеміології говорять про поступове зростання кількості хворих на COVID-19 впродовж січня-лютого 2021 року, і, як наслідок, збільшення навантаження на медичну систему (зокрема і через сезонне зростання кількості хворих на грип).

▪️Період введення посилених карантинних обмежень (з 8 до 24 січня 2021 року) збігається із завершенням інкубаційного періоду захворювання COVID-19 у осіб, які інфікувалися під час новорічних свят, перебуваючи у масових скупченнях людей.

▪️Під час святкувань відбулося активне переміщення населення між регіонами України та за її межами. Через це збільшився ризик поширення інфекції на територіях, де рівень зараження донедавна був відносно низьким. Прогнозується різке зростання кількості інфікованих та збільшення навантаження на медичну мережу.

▪️Наразі ⅓ всіх госпіталізованих із діагнозом COVID-19 — це пацієнти у важкому стані. Це пов’язано з тим, що населення України почало рідше звертатися до лікарів у разі виникнення перших симптомів коронавірусної хвороби. Крім того, вірус почав вражати більшу кількість дітей та молодь.

▪️МОЗ здатне забезпечити Україну вакциною проти COVID-19 провідних світових виробників, які, не вдаючись до політичних ігрищ, відкрито надають усю необхідну інформацію щодо ефективності, безпеки та якості своїх вакцин.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: