Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби, 26 квітня, здійснено 58 виїздів, під час яких виявлено 2359 боєприпасів, зокрема 3 авіаційні бомби.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Так, сапери групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС в Одеській області у спеціально відведеному місці шляхом контрольованого вибуху знищили арсенал боєприпасів, що був піднятий напередодні у Татарбунарському районі, за межами с. Лебедівка – 1169 одиниць артснарядів, 669 одиниць набоїв 7,62 мм, а також у Біляївському районі, за межами с. Троїцьке – 10 артснарядів часів ДСВ: 4 одиниці 152 мм та 6 одиниць 76 мм.

26 квітня працівниками групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області було знищено 8 вибухонебезпечних предметів: в селі Горохолино – одну ручну гранату Ф-1 та один 76 мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни, виявлені на відкритій території присадибної ділянки, а в селі Хотимир – один 75 мм артилерійський снаряд, один 45 мм артилерійський снаряд, три 81 мм мінометні міни та одну ружейна граната «Gewehrsprenggranate» часів Другої світової війни, виявлені в лісовій місцевості.

На Львівщині цього тижня піротехнічною групою 2-го Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено встановленим порядком 76 мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни, який було виявлено  в с. Бережниця  Самбірського району під час земляних робіт на присадибній ділянці, а також 82 мм мінометну міну, яку було виявлено поблизу с. Станіславчик Золочівського району під час прогулянки в лісі.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 26 квітня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було вилучено 54 ВНП, обстежено 1,29 га території та 0,16 га акваторії.

Разом з тим, наприкінці березня піротехніки ДСНС України приступили до чергової фази розмінування в рамках співпраці ДСНС з представництвом «The HALO Trust» в Україні на ділянці Гнутове 1 загальною площею 12 гектарів. Роботи тривають чи не щодня. Однак ситуація ускладнюється тим, що ділянка, на якій працюють піротехнічні відділення, знаходиться поблизу лінії розмежування. Так, 26 квітня приблизно з 8:00 до 08:40 ранку, внаслідок порушення режиму тиші, відбулися обстріли садового товариства біля с. Гнутове, що поблизу Маріуполя. Місце обстрілу знаходиться в безпосередній близькості з полем, на якому виконують роботи піротехнічні підрозділи ДСНС у рамках Спільного проєкту між ДСНС та Представництвом міжнародної гуманітарної організації «The HALO Trust» в Україні». На момент обстрілу на місці знаходилось 23 представника ДСНС та 5 одиниць техніки. Рятувальники були вимушені негайно зупинити роботи та залишити небезпечну ділянку. На даний час роботи припинені, особовий склад піротехнічних підрозділів ДСНС евакуйований з місця події.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 17 тис. 549 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 68 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Херсонські піротехніки знищили 34 старих боєприпаси, виявлених на території області

25 квітня за селом Новорайське Бериславського району на пустирі місцевий мешканець наткнувся на два старих боєприпаси. Скоріш за все вибухонебезпечні предмети виявили шукачі металу. На місці знахідки була виставлена охорона. А наступного дня за отриманою заявкою сюди прибуло піротехнічне відділення обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій. При обстеженні території піротехніки виявили ще 32 боєприпаси, а саме німецькі мінометні міни калібром 81 мм. Цього ж дня 34 мінометних міни знищено встановленим порядком. Загалом з початку року піротехніками рятувального відомства на території області вже вилучено та знищено 138 боєприпасів часів минулих війн.

У Черкасах сапери вилучили мінометну міну

26 квітня близько 16:25 під час проведення земляних робіт на вулиці Надпільна місцевим населенням виявлено небезпечну знахідку схожу на боєприпас. Інформація про це одразу поступила до Центру управління в надзвичайних ситуаціях і до місця події прибули рятувальники. Під час проведення ідентифікації встановлено, що це мінометна міна 82 калібру. На її вилучення та знешкодження рятувальники залучили співробітників групи піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Під час вилучення боєприпасу, завантаження до спеціального автомобіля та його вивезення співробітники патрульної поліції перекрили рух транспорту по вулиці Надпільній.

Миколаївська область: піротехніки ДСНС знищили мінометну міну

26 квітня, група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, шляхом контрольованого підриву, знищила мінометну міну калібром 82 мм часів минулих війн. Вибухонебезпечну знахідку виявили громадяни під час проведення земляних робіт на відкритій території поблизу с. Пересадівка  Вітовського району Воскресенської селищної ОТГ.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: