Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку року, піротехніки ДСНС здійснили 11 тис. 365 виїздів, під час яких вилучили та знищили 79 тис. 74 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 1001 авіаційну бомбу.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Найчастіше, застарілі снаряди знаходять громадяни на відкритих територіях поблизу населених пунктів, а також під час земельних або будівельних робіт.

Зокрема, у Чернівецькій області піротехніки упродовж 12 та 13 листопада знищили 2 артилерійські снаряди часів Другої Світової війни, які виявили місцеві мешканці.

На Рівненщині 11 листопада сапери знищили шляхом підриву авіаційну бомбу вагою 70 кг. Небезпечний предмет, виявили у лісовому масиві поблизу с. Кам’яна Верба Дубенського району.

Водночас на Житомирщині піротехніки ДСНС знищили гранату та артснаряд часів Другої світової війни, виявлені у селах Крупчатка та Бехи Коростенського району. На невідомі металеві предмети натрапили шукачі металобрухту та зателефонували на «101».

У Дніпропетровській області чоловік натрапив на гранату Ф-1 під час пошуку грибів у лісосмузі за межами села Красна Балка Глеюватської сільської територіальної громади. Піротехніки ДСНС, які приїхали за викликом, знешкодили боєприпас шляхом контрольованого підриву.

Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, на Донеччині піротехнічні підрозділи ДСНС виявили та вилучили протягом доби 64 вибухонебезпечні предмети, обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 1,34 га території.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
  • розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: