Наразі Україна залишилася в переліку країн «зеленої» зони. Рада ЄС вилучила зі списку країн із низьким рівнем поширення коронавірусу Азербайджан, Албанію, Бруней, Вірменію, Сербію та Японію, але внесла Уругвай.

Про це повідомляє прес-центр МОЗ.

Новий перелік, в якому на сьогодні 13 країн, включно з Україною, почав діяти з 9 вересня. З цього дня державам ЄС і Шенгенської зони рекомендовано пускати на свою територію усіх жителів країн із даного списку незалежно від мети подорожі.

Проте включення до «зеленого переліку» не надає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС. Кінцеве рішення про внесення України в національні «зелені переліки» держави-члени ЄС ухвалюють самостійно.

Країни Балтії спростили в’їзд вакцинованим українцям

Як повідомляє МЗС, в’їзд до Латвії можливий при наявності COVID-сертифіката країн-членів ЄС, ЄЕП, Швейцарії та Великої Британії або підтвердження про одужання чи COVID-сертифіката в мобільному додатку «Дія».

У разі їхньої відсутності необхідно:
  • надати негативний ПЛР-тест (за 72 години)/негативний тест на антиген (за 48 годин);
  • пройти тест після прибуття, самоізоляція не потрібна.
В’їзд до Литви можливий при наявності таких документів:
  • сертифікат про повну вакцинацію (друга доза — 14 днів тому);
  • негативний ПЛР-тест (за 72 години)/негативний тест на антиген (за 48 годин). 10-денна самоізоляція обов’язкова, але її можна скоротити в разі тестування за власний кошт (на 7-й день самоізоляції);
  • сертифікат про одужання (не більше ніж 180 днів із часу отримання позитивного ПЛР-тесту).

В’їзд до Естонії дозволено українським громадянам з будь-якою метою до 12 вересня 2021 року. З докладними умовами в’їзду до цих країн можна ознайомитися на інтерактивній мапі МЗС.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: