Рада Європейського Союзу запровадила заборону на польоти білоруських літаків в повітряному просторі ЄС.

Про це повідомляє BBC Україна.

У рішенні також окремо вказується, що білоруські авіакомпанії не зможуть використовувати європейські аеропорти. Заборона стала реакцію влади ЄС на примусову посадку в Мінську літака Ryanair і затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича.

Незабаром після інциденту Євросоюз також анонсував санкції проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за затримання Протасевича, проте їх остаточного ухвалення поки що не було.

3 червня Європейське агентство авіаційної безпеки видало директиву, в якій заборонило здійснювати польоти над Білоруссю, окрім екстрених випадків. Україна рішення про припинення авіасполучення з Білоруссю ухвалила ще минулого тижня. Заборона діє з 26 травня.

Українським авіакомпаніям заборонено виконувати як прямі польоти до Білорусі, так і транзитні – через її авіапростір. Польоти білоруських літаків авіапростором ЄС заборонили на тлі виходу відео з Романом Протасевичем, в якому він “зізнається”, що організував протести проти білоруської влади, і каже, що поважає Лукашенка.

Як з боку родичів Протасевича, так і з боку низки політиків, лунають припущення про те, що опозиціонер дав це “інтерв’ю” через тортури.

Відео: BBC
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: