У ногах скульптури з Монументу Слави знайшли капсулу з посланням. У ній були аркуші паперу із прізвищами людей, причетних до виробництва скульптури.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на директорка музею “Територія терору” Ольгу Гончар.

Дві скульптури солдата та Батьківщини-матері із Монументу слави зняли 23 липня та доставили у музей. Тоді й передали капсулу.

“Ми на всяк випадок проконсультувалися з поліцією і службою з надзвичайних ситуацій. Вони визначили, що вона не несе загрози для життя людей. Сьогодні (28 липня, — ред) ми разом із музейниками відкрили цю капсулу. Всередині є списки людей, які працювали на заводі, де виливалися скульптури. Це такі кілька аркушів, їх є до десяти, з іменами та датами народження”, — розповіла Ольга Гончар.

Скульптури виливали на Львівському паравозовагонному заводі. Тепер музейники мають відфотографувати аркуші та додати їх до експозиції про радянське монументальне мистецтво. Ольга Гончар каже, розповідатимуть про скульптури, їхніх авторів. Зокрема, і про тих творців, родини яких були репресовані радянською владою.

Монумент Бойової слави Збройних сил Радянського Союзу був розташований між двома парками на вулиці Стрийська. Відкритий у травні 1970 року. Складався із трьох частин – 30-тиметровий пілон, прямокутна стела та скульптурна композиція.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: