Упродовж минулої доби, 30 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

Про це повідомляє прес-центр Міноборони.

В напрямку СТАНИЦІ ЛУГАНСЬКОЇ противник відкривав вогонь зі станкових протитанкових гранатометів. Поблизу ПИЩЕВИКА російські найманці здійснили обстріл з автоматичних станкових гранатометів та станкових протитанкових гранатометів.

Внаслідок дій ворога один військовослужбовець Об’єднаних сил дістав поранення. Воїн перебуває в лікувальному закладі. Стан його здоров’я – задовільний.

Станом на 7 годину ранку поточної доби порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано. Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними. Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Криміногенна ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил оцінюється як стабільна.

За минулу добу підрозділами поліції, що задіяні в операції Об’єднаних сил, перевірено 3376 транспортних засобів, 3903 особи, а також виявлено 27 адміністративних правопорушень та розкрито 22 злочини. Через контрольні пункти в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію прослідувало 666 осіб, а на підконтрольну Україні територію прибуло 636 осіб.

В порядку реалізації комплексу безпекових заходів в інтересах цивільного населення піротехнічні розрахунки ДСНС України зі складу Об’єднаних сил розмінували майже 1,5 гектари території та передали на знищення 331 вибухонебезпечний предмет. Підрозділи Об’єднаних сил продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Відео: ВТУ

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Протягом минулої доби додатково виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 70 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.

Зокрема в зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 7 одиниць, з них:

  • з порушенням лінії відведення в районі НОВОСЕЛІВКА (37 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (3 одиниці);
  • військова присутність в зоні безпеки в районі ДОКУЧАЄВСЬК (30 км від лінії зіткнення) – ББМ невстановленого типу (2 одиниці);
  • з порушенням районів зберігання в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – буксирувані артилерійські установки невстановленого типу (2 одиниці);

В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 63 одиниці, з них:

з порушенням районів зберігання в районах:

  • МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – артилерійські установки невстановленого типу (3 одиниці);
  • танк невстановленого типу (5 одиниць);
  • МИРНЕ (28 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (23 одиниці);
  • самохідні гаубиці невстановленого типу (10 одиниць);
  • буксирувані артилерійські установки невстановленого типу (12 одиниць);
  • ШИМШИНІВКА (27 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);
  • військова присутність в зоні безпеки в районі КАЛИНОВЕ (60 км від лінії зіткнення) – ББМ (типу БМП) (3 одиниці).

Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: