16 лютого в рамках міжнародної стратегічної ініціативи «Допомога Схід» до пологового відділення КНП «Селідівська центральна міська лікарня Селідівської міської ради», що в районі проведення операції Об’єднаних сил, представниками цивільно-військового співробітництва було передано п’ять кувезів для немовлят

Про це повідомляє прес-центр ООС.

Основним завданням приладів є підтримка у штучному середовищі життєво важливих параметрів мікроклімату, необхідних для виходжування новонароджених і недоношених малюків на загальну суму близько 400 тисяч гривень.

Пологове відділення КНП «Селідівська центральна міська лікарня Селідівської міської ради» обслуговує мешканців прифронтового Мар’їнського району, міст Красногорівка, Мар’їнка, а також Курахово, Селідово, Авдіївка.

– Наш заклад критично потребує оновлення матеріальної бази. Наприклад, обладнання для виходжування передчасно народжених та слабких немовлят останній раз оновлювалося в 90-х роках минулого століття, тому придбання нових кювезів, через які можна контролювати тиск, дихання, температуру дитини, створити середовище, максимально наближене до умов у материнському організмі, яких він потребує в перші дні життя, стояло досить гостро. Впевнена, устаткування врятує не одне дитяче життя, – розповідає завідувачка пологового відділення лікарні Дар’я Худая.

Відео: Телеканал Донеччина TV
Окупаційні війська вели вогонь в бік українських позицій з мінометів

Міжнародна стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» – це багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України.

За період роботи стратегічної гуманітарної ініціативи «Допомога Схід» до більш ніж 35 медичних закладів, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі, доправлено майже 74 тони гуманітарних вантажів медичного призначення на суму близько 25,5 мільйони гривень. Тільки за минулий рік в район проведення операції Об’єднаних сил та в інші регіони України до медичних закладів доставлено цільову гуманітарну допомогу загальною вартістю майже 6,5 мільйони гривень. Лікарні та військові госпіталі отримали різноманітне медичне обладнання, медичні розхідники, одноразові медичні інструменти, ортези, одноразовий медичний одяг, спеціалізовані медичні ліжка та матраци, медичні меблі, одноразові набори для проведення хірургічних втручань, набори для передопераційної підготовки та промивки ран, набори для лікування опіків, а також засоби гігієни для важкохворих.

Внаслідок підриву на вибуховому пристрої загинули троє військовослужбовців

В рамках роботи проекту «Допомога Схід» гуманітарні вантажі доправлено в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе), віце-президент пані Діана Дольс, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України на чолі з президентом асоціації Леонідом Костюченко.

У грудні 2020 року та на початку січня 2021 року із Франції до України прибув черговий гуманітарний вантаж медичного призначення на загальну суму близько 2 млн. гривень. Вказаний вантаж призначений для наступних медичних закладів: Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь», Військово-медичні клінічні центри Східного, Західного, Північного та Південного регіонів, Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський», Житомирський військовий госпіталь, 65-й військово-мобільний госпіталь у м. Часів Яр та міські клінічні лікарні у м. Торецьк та у м. Селідово. Допомога складається з багатофункціональних електричних ліжок з матрацами, медичних меблів, мікроскопів, операційного столу, наркозно-дихального апарату, кувезів, с-арки та іншого медичного обладнання.

У грудні 2020 року гуманітарний вантаж – сучасні медикалізовані електричні ліжка та спеціалізовані матраци на суму більш ніж 170 тисяч гривень – вже отримав Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь». У січні 2021 року до військово-медичного клінічного центру Східного регіону передано медикалізовані ліжка та спеціалізовані матраци на суму більш ніж 140 тис. грн. У лютому 2021 року допомогу на суму близько 800 тис. грн. у вигляді медичного обладнання, медичних меблів, медикалізованих електричних ліжок та спеціалізованих матраців вже отримали Військово-медичний клінічний центр Південного регіону та Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський».

Збройні формування РФ вели вогонь зі снайперської зброї

Нагадаємо, що міжнародну стратегічну ініціативу «Допомога Схід» було започатковано у квітні 2018 року, коли генерал-лейтенант Сергій Наєв очолив операцію Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. До провідних партнерів проекту одразу увійшли Асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе), віце-президент Діана Дольс та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) на чолі з Леонідом Костюченко. Керівником-координатором проекту в Україні є офіцер Командування об’єднаних сил ЗСУ, письменник та журналіст Борис Кутовий. У 2019 році проведення стратегічної ініціативи «Допомога Схід» схвалив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: