У ніч на 11 жовтня Микола Микитенко підпалив себе на майдані Незалежності в Києві. 14 жовтня він отриманих опіків він помер.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Останні дні він перебував у лікарні в тяжкому стані. Дочка пояснила вчинок батька «незгодою з діями чинної влади, а саме розведенням військ на лінії розмежування та повзучою окупацією Росії».

Громадська мережа “Відсіч” повідомила, що мовиться про 49-річного бійця-фронтовика ООС Миколи Микитенка. Він є батьком військовослужбовиці Юлії Микитенко. Цю інформацію також підтвердила речниця київського управління Нацполіції Оксана Блищик, пише 24 канал.

Активісти додають, що чоловік одягнув однострій з бойовими нагородами та вчинив самоспалення на знак протесту проти політики президента Володимира Зеленського. Про причини свого вчинку він раніше писав раніше у дописах у мережі. Зокрема, закликав усіх виходити на протест за Україну, як це зробила громадськість 24 серпня на День Незалежності.

По політичні мотиви свого батька каже і сама Юлія. У коментарі Суспільному вона розповіла, що Микола Микитенко не погоджувався з діями чинної влади, а саме щодо розведення військ на лінії розмежування та повзучої окупація Росії.

Він був абсолютно за тверезої пам’яті та чітко усвідомлював, що робить. Не намагався себе загасити. Загасити намагалась молодь, яка підбігла. У фонтані на Майдані, – зазначила Юлія Микитенко.

Він був активним учасником Самооборони Майдану, а в березні 2014 записався до Нацгвардії. У 2014 році брав участь у боях під Слов‘янськом у складі добровольчого батальйону імені Сергія Кульчицького. Під час евакуації збитого вертольота на Карачуні отримав поранення, мав групу інвалідності. Після лікування служив у різних бойових підрозділах в зоні ООС.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: