Сьогодні, 15 липня, парламент проголосував за звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, який очолював Міністерство з лютого 2014 року.

Про це повідомляє прес-центр МВС.

“За” проголосували 291 народний депутат. 13 липня Арсен Аваков сам подав заяву про відставку з посади Міністра внутрішніх справ відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України». Міністр подякував команді МВС, кожному офіцеру, рядовому і службовцю за роки спільної праці.  

14 липня профільний комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування, підтримувати чи не підтримувати заяву міністра МВС Арсена Авакова про відставку.

Як повідомляє Суспільне, перед голосуванням у виступах з трибуни депутати по-різному висловлювалися щодо відставки Авакова. Зокрема, Олександра Устінова з “Голосу” сказала, що “у МВС не мало бути такої людини як Арсен Борисович Аваков”.

“Коли я чую про “державницьку позицію, я згадую зґвалтованих дівчат, вбитих дітей, розслідування щодо яких досі не завершено. Я згадую волонтерів, які просиділи 500 днів у в’язниці лише тому, що “аваківські менти” фальсифікували справи, їх не можна назвати правоохоронцями”, — заявила депутатка.

Сергій Соболєв з “Батьківщини” заявив, що його фракція “не голосувала ані за уряд прем’єра Шмигаля, ані за уряд експрем’єра Гончарука”.

“І тому нас дуже дивує: ті, хто так активно підтримували уряди Гончарука і Шмигаля — тепер так просто здають членів їхніх команд. Це характеризує вас — які ви всі моральні, чесні і як ви живете! Арсен Аваков — це людина, яка у лютому 2014 року була серед тих, хто реально врятував цю країну. Але ви вирішили його здати. Ми не беремо участь у цьому голосуванні”, — сказав депутат.

Володимир Арешонков з групи “Довіра” сказав, що “Аваков виконав свою історичну роль” і “є справжнім патріотом своєї країни”. На його думку, “саме завдяки Авакову вдалося зберегти територіальну цілісність України”.

Після цього парламент 291 голосом звільнив Авакова з посади голови МВС.

“Прошу профільний комітет оформити постанову за наслідками прийнятого рішення. Варто подякувати Авакову за всі роки, які він працював на користь нашої держави”, — сказав голова парламенту Дмитро Разумков.

Відео: Радіо Свобода

У день голосування парламентом відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в МВС навели перелік досягнень за 7 років його перебування на посаді очільника МВС. 

Відео: DW Українською
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: