В країнах Європейського Союзу 3 липня набула чинності заборона на виробництво та продаж пластикового посуду одноразового використання.

Про це повідомляє Суспільне.

Зокрема, під заборону потрапили одноразовий пластиковий посуд та інші вироби: тарілки, столові прилади (ложки. виделки, мішалки, палички для їжі), соломинки, палички для кульок, пластикові пакети, пінополістирол для одноразового використання контейнерів для їжі та напоїв, всі вироби з пластичної оксидно-руйнувальної продукції.

“Час пластмас минає! Ми стежимо за тим, щоб певні одноразові пластикові вироби більше не продавалися на ринку”, — йдеться у повідомленні.

Про заборону пластикового посуду держави-члени ЄС домовились ще у 2019 році через масове забруднення європейських пляжів. Європейські країни мали два роки, щоб впровадити цю директиву у своє національне законодавство.

Крім того, відповідно до документа, до 2029 року планується забезпечити збір 90% використаних пластикових пляшок. При цьому вказується, що до 2025 року щонайменше 25% пластикових пляшок мають бути виготовлені з утилізованої сировини, а до 2030 року — 30%. Євросоюз також має намір посилити дію принципу “забруднювач платить” шляхом підвищення відповідальності виробників.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: