5 вересня у Києві та інших містах України, а також в Антарктиді на українській станції «Академік Вернадський» відбувся Всеукраїнський марш за права тварин. Цього року він пройшов під гаслом «Захист слабких – справа сильних!»

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У Києві кілька тисяч осіб взяли участь у акції «Всеукраїнський марш за права тварин – 2021», аби стати на захист прав не лише своїх домашніх улюбленців, а і тварин, що утримуються в неволі, стають піддослідним матеріалом для тестування продуктів побуту, використовуються як матеріал для виготовлення одягу для людей. Учасники тримали в руках плакати з гаслами «В Україні залишилося 300 ведмедів», «Будь їхнім голосом!», «Не тестуй на мені свою помаду», «За цирк без тварин», «Твоя шуба кричала перед смертю» та інші.

Маршем вони намагаються привернути увагу суспільства до проблем захисту тварин. Активісти вимагають покласти край жорстокості та захистити тварин від знущань. На думку активістів, цирки з тваринами, контактні зоопарки, дельфінарії, хутрові ферми та притравочні станції для полювання – це варварство, якому немає місця в сучасній Україні.

У Києві марш стартував о 12:00 в парку Шевченка під гаслом «Захист слабких – справа сильних». У заході взяли участь кілька тисячі людей. Спочатку в парку виступали зоозахисники. Вони вимагали заборонити дельфінарії, використання тварин у цирках, притравочні станції та хутряні ферми. Близько першої дня учасники акції пройшли маршем від парку Шевченка до Бессарабської площі, а звідти – через Майдан Незалежності до Верховної Ради.

«Бо захист тварин на часі й тисячі не готові мовчати, коли задля розваг мучать тварин, коли живодерів виправдовують суди, а закони саботуються тими, хто має їх контролювати. Ми повинні об’єднатися заради того, щоби захистити життя та зупинити жорстокість, і показати, що людей, яким не байдуже до тварин в нашій країні – справді багато», – йдеться у заяві організаторів.

Окрім Києва такі ж марші 5 вересня відбулися у Харкові, Миколаєві, Херсоні, Рівному та ще понад 20 інших українських містах, кажуть організатори заходу – гуманістичний рух UAnimals.

Учасники експедиції на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» першими вийшли на Всеукраїнський марш за тварин, щоби наголосити на важливості захисту тварин та переконати політиків, суддів, поліцію, чиновників та кожного українця вживати активних заходів для збереження життя.

«Ми, учасники 26-ї Української антарктичної експедиції, перебуваючи у віддаленій Антарктиді на українській науковій станції «Академік Вернадський», маємо змогу спостерігати і вивчати тварин в природному заповідному середовищі, яке стало таким завдяки послідовним зусиллям міжнародної наукової та природоохоронної спільноти. Проте, ще не так давно ставлення до тварин у цьому регіоні нашої планети було зовсім іншим. Ще у 20-му столітті до тварин тут ставилися як до ресурсу, зокрема популяції китів нещадно експлуатували в ході китобійного промислу, і навіть заборона промислу досі не призвела до відновлення чисельності усіх видів. Ми підтримуємо прагнення учасників Маршу щодо дбалого ставлення до тварин. Зокрема, ми щиро переконані, що морські ссавці мають жити виключно в морях і океанах, а не в дельфінаріях. Разом з вами ми поділяємо намір докласти якнайбільше зусиль для захисту довкілля, адже збереження планети починається з побутового рівня, та закликаємо кожного до гуманного поводження з тваринами».

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: