На заходах були присутні Голови Комітетів з питань зовнішньої політики парламентарів країн Балтії, Надзвичайні та Повноважні Посли, керівництво командування операції Об’єднаних сил та голови обласних державних адміністрацій.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

У Сєвєродонецьку на Луганщині, звертаючись до присутніх, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки пан Вальдемарас Сарапінас зазначив, що Литва та інші країни Балтії завжди були, є і залишатимуться надійними партнерами України в її боротьбі за територіальну цілісність та підтримуватимуть прагнення вступу у НАТО та Європейський Союз.

«Ми сьогодні тут! І будемо залишатися тут доти, поки міжнародно визнані кордони України не будуть повністю відновлені – ви не є і не будете самотніми у своїй боротьбі, боротьбі, за яку ми всі вам так винні», – зауважив під час брифінгу Голова Комітету закордонних справ Сейму Латвійської Республіки пан Ріхардс Колс.

Начальник штабу – перший заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Володимир Кидонь зазначив, що відкриття почесного консульства Литовської Республіки в Сєвєродонецьку співпало у часі з третьою річницею початку проведення операції Об’єднаних сил.

Наші партнери з Литви та інших країн Балтії зробили неоціненний внесок у справу розвитку та підтримки Збройних Сил України. Литва гостинно приймала на лікування та реабілітацію наших поранених воїнів, надавала і надає військово-технічну допомогу, сприяла якісній підготовці наших підрозділів своїми військовими інструкторами. І головне – залишається надійним другом та союзником України у великій родині європейських народів.

У Слов’янську заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак підкреслив, що сьогодні дійсно історичний день, адже відкрито почесне консульство Латвії на території Донеччини.

«Від всього українського народу, від українських воїнів я хочу передати слова вдячності за вашу відданість, вашу державницьку позицію та допомогу, яку надає ваша держава нам за роки цієї гібридної війни проти агресора, що прийшов на нашу землю. Відтоді й дотепер гинуть наші воїни, захищаючи незалежність України. Ми вдячні вам за гуманітарні конвої, за медичну допомогу, яку ви надаєте у лікуванні й реабілітації наших воїнів, реабілітацію сімей загиблих наших захисників на території вашої держави. А з відкриттям консульства – наша дружба і співпраця надалі лише покращуватиметься», – наголосив заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак.

Також високоповажна делегація ознайомилася з поточною безпековою ситуацією на лінії розмежування та відвідала КПВВ «Золоте».

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: