4 липня 2021 року в Одесі відзначили День військово-морських сил України. В рамках святкування до Одеси приїхав президент Володимир Зеленський, представники уряду та Офісу президента, а також тимчасовий повірений США у справах України Крістіна Квін.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Урочисте відзначення проходило фактично в рамках українсько-американських навчань Sea Breeze, які триватимуть до 10 липня. Гостям продемонстрували кораблі союзників і партнерів України – британські, італійські, румунські і турецькі кораблі, а на завершення над морем пролетіла українська та західна авіація – винищувачі, бомбардувальники, транспортні і розвідувальні літаки.

«Сьогодні як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, як патріот і передусім як громадянин України я щасливий бути тут, разом з вами – вартовими морського напрямку нашої держави! І щасливий привітати вас із цим великим святом – Днем Військово-Морських Сил», – сказав Президент під час виступу.

За традицією, урочисті заходи розпочалися з хвилини мовчання – вшанування пам’яті військових моряків, які захистили Батьківщину ціною власного життя.

Почесна варта ВМСУ очікує підняття прапору і приїзду Володимира Зеленського ​
Прапор Військово-морських сил України підіймають на одному з «Айлендів» – катерів, що США передали Україні 
Команда катеру «Старобільськ» готується до урочистих заходів з нагоди Дня Військово-морських сил  
Протягом 2021 року зі Сполучених Штатів мають передати ще два таких «Айленди» – вони отримають назви «Фастів» і «Суми» 
Команда одного з американських кораблів рушає для участі в урочистих заходах до Дня ВМСУ  
Літаки Ан-26 морської авіації ВМСУ пролітають над Одеською затокою 
Нагорода Катерини Никитенко, головного старшини, інструктора навчального взводу водолазної школи, до Дня ВМСУ
Військовослужбовці ВМСУ в парадній формі під час урочистих заходів до Дня ВМСУ 
Президент України Володимир Зеленський отримав від військовослужбовця почесної варти ВМСУ нагороду, яку готується вручати одному з моряків
На кормі італійського фрегату гвинтокрил Blackhawk 

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін у своєму виступі зазначила, що навчання «Сі Бриз» є проявом співпраці в галузі морської безпеки України, США та 32 інших країн-учасників.

«Кораблі, які ми бачимо тут, – це лише один з проявів того, що роблять США для допомоги Україні в забезпеченні її безпеки», – наголосила вона.

Крістіна Квін розповіла, що минулого тижня побувала в Бердянську, де взяла участь у відкритті нового пункту базування для дивізіону швидкого реагування морської служби охорони України. Вона нагадала, що в Очакові Миколаївської області будівельні батальйони Військово-Морських Сил США звели оперативні й допоміжні, а також ремонтні споруди для українського флоту і працюють над підвищенням якості інфраструктури на цій базі. Крім того, з нагоди Дня ВМС України Володимир Зеленський вручив державні нагороди військовим морякам.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: