У Києві в Будинку кіно в середу, 2 червня, пройшов показ проєкту «Всі, хто хотіли, поїхали?», що складається з 10 анімованих історій про мешканців Криму і Донбасу, які з тієї чи іншої причини не змогли виїхати з анексованої та непідконтрольною території.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як уточнюється, проєкт створювався близько року.

«Ми хотіли зібрати історії реальних людей, щоб показати, що люди, які не їдуть зі свого будинку після окупації, не завжди зрадники. Ми змінили імена деяких героїв, щоб не наражати їх на небезпеку. Іноді дім – це набагато важливіше, ніж ми думаємо, поки не втратимо його », – розповіла на презентації правозахисниця правозахисного центру« ZMINA », Олена Луньова.

Серед анімованих історій є серія про дружину кримськотатарського укладеного, Сейрана Салієва, Мумина, і їх сім’ю. За словами режисера анімації Анастасії Фалілеєва, під час підготовки серії про Мумина в Південному окружному суді міста Ростова-на-Дону йшов судовий процес над її чоловіком і ще сімома фігурантами другого Бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір».

«В цілому, в проєкті, і, зокрема, в анімаційному серіалі відображалася моя історія. Але мені здається, що вона не суто моя. Це історія всього кримськотатарського народу, яка у вигляді вже гібридної депортації повторилася знову. Зараз в Криму розвивається історія злочину проти всього народу. І зараз ми, перебуваючи в Криму, своїм маленьким спільнотою, віримо, що happy end обов’язково настане. Я дякую всій творчу команду, яка відбила і мій внутрішній стан і стан більшості кримських татар зараз, які живуть в Криму», – розповіла Мумина Салієва.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: