У печері Гваттарі, розташованої приблизно за 100 кілометрів від Риму, археологи знайшли останки дев’яти неандертальців, яких, ймовірно, вполювали гієни.

Про це повідомляє Суспільне.

За даними вчених, останки належать семи дорослим чоловікам, одній жінці та одній дитині. Вони жили в різні періоди: решткам восьми неандертальців приблизно 50 – 68 тисяч років, а кісткам однієї людини — 90 – 100 тисяч років. Дослідники проаналізували їх ДНК, щоб дізнатися більше про спосіб життя стародавніх людей. Попередній аналіз зубів показав, що раціон неандертальців був різноманітним, однак переважно вони харчувалися злаками. Крім того, в печері Гваттарі вчені виявили рештки тварин — носорогів, гігантських оленів, печерного ведмедя, диких коней, гієн і зубра. Скам’янілостям приблизно 50 тисяч років. Дослідники припускають, що гієни використовували печеру як барліг і сховище для їжі. Більшість знайдених кісток погризені, в тому числі один з черепів людини. Вчені припускають, що тварини могли вбити неандертальців за межами печери, а потім затягли їх тіла у свій барліг.

“Неандертальці були здобиччю цих тварин. Гієни полювали на них, особливо на найбільш уразливих — хворих або літніх людей”, — розповів професор археології Університету Тор Вергата Маріо Рольф.

Водночас експерти не заперечують, що до гієн печеру використовували неандертальці (приблизно 60 – 125 тисяч років тому) — там знайшли місця, де люди могли розпалювати багаття. За припущеннями дослідників, неандертальці могли з’явитися в Європі приблизно 400 тисяч років тому, а зникнути приблизно 40 тисяч років тому з появою “людини розумної”. Вперше останки стародавніх людей в печері Гуаттарі знайшли ще в 1939 році, відтоді в ній проводили дослідження.

Відео: YouTube
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: