Упродовж минулого тижня (з 03.01 по 09.01) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Від початку тижня зареєстровано 1 тис. 40 надзвичайних подій, на які забезпечено реагування підрозділів ДСНС з виїздом до місця їх виникнення. В результаті вжитих заходів врятовано 54 особи. Ліквідовано 788 пожеж, врятовано на пожежах 23 людини та не допущено знищення вогнем 379 будівель і 60 од. техніки. На пожежах загинуло 39 осіб, орієнтовні збитки, за оперативними даними, становлять 6 млн. 42 тис. грн. Упродовж тижня піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено 38 виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 385 вибухонебезпечних предметів. Протягом тижня на водних об’єктах загинуло 11 осіб.

Рятувальники щодня виїжджають на ліквідацію пожеж, що виникають у транспортних засобах

Гасіння загорянь, що виникають у транспортних засобах, для рятувальників явище нерідкісне. До Служби порятунку постійно надходять повідомлення про пожежі легкових автомобілів, вантажівок, сільськогосподарської техніки. Найчастіше, займання в транспортних засобах виникають через несправність деталей чи системи електроживлення, перегрів двигуна, порушення правил безпечної експлуатації, а також унаслідок умисних підпалів тощо.

Так, вже від початку 2022 року сталося 89 пожеж транспортних засобів. Лише минулої доби горіло 14 машин. Для прикладу, 9 січня вогнеборці Луганщини двічі виїжджали на ліквідацію загорянь легкових автомобілів у м. Сєвєродонецьк. Причини та обставини пожеж наразі встановлюють фахівці. На щастя, обійшлося без загиблих та постраждалих.

Водночас у Саксаганському районі міста Кривий Ріг надзвичайники ліквідували загоряння автомобіля Volkswagen Golf, що виникло у моторному відсіку. Пожежу оперативно ліквідували, загиблих та постраждалих немає.

Того ж дня у Миколаєві горів автомобіль Mitsubishi Lancer. За викликом прибули рятувальники та ліквідували пожежу, її причина наразі встановлюється.

Надзвичайники Львівщини 9 грудня двічі виїжджали на ліквідацію пожеж в автомобілях. Зокрема, в м. Броди, Золочівського району, горів автомобіль Renault Kangoo. Вогнеборці швидко ліквідували пожежу. Водночас у Львові виникла пожежа в легковому автомобілі «Таврія». Як з’ясувалось на місці події, автомобіль загорівся під час руху. Надзвичайники приборкали і це займання.

У свою чергу на Сумщині в м. Конотоп виникла пожежа автомобіля Mercedes Vito. Зі слів водія, зайнялось, коли чоловік спробував завести транспортний засіб. На місце події прибули вогнеборці та ліквідували пожежу. Ймовірна причина пожежі – коротке замикання електромережі автомобіля.

Шановні водії, пам’ятайте:

 •  важливо вчасно проводити технічне обслуговування транспортного засобу;
 •  не користуйтеся несправним автомобілем;
 •  машина має бути оснащення первинними засобами гасіння та аптечкою;
 •  заборонено сідати в палаючий автомобіль та намагатися завести його;
 •  паркуйтеся так, щоб не створювати перешкоду іншим транспортним засобам, зокрема, спецтехніці;
 •  подбайте про паркування авто у безпечному місці, яке було б під охороною, щоб зменшити ризики підпалу;
 •  забороняється: користуватися джерелами відкритого вогню під час огляду та ремонту агрегатів автомобіля, замірюванні рівня мастила, пального; залишати на двигунах, у кабінах та інших місцях поблизу авто промаслені ганчірки; зберігати легкозаймисті та горючі рідини, вогненебезпечні вантажі, речовини і матеріали на закритих і відкритих стоянках автомобілів.

У разі виникнення пожежі потрібно:

 • З’їхати на узбіччя, зупинити автомобіль і вимкнути двигун.
 • Забезпечити швидку евакуацію пасажирів з автомобіля.
 • Викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном 101.
 • Застосувати вогнегасник, гасіння починати з пролитого під автомобілем пального.
 • За можливості залучити до гасіння кількох водіїв з вогнегасниками.
 • Одночасно із застосуванням вогнегасників, закидати полум’я піском, снігом, землею, залити водою, накрити кошмою.
 • Якщо пожежу погасити не вдається, відійти від палаючого автомобіля на 10-15 м, щоб не постраждати від можливого вибуху паливного бака.
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: