Веслувальники збірної України завоювали дві медалі в другий день чемпіонату Європи в Познані. Чемпіонкою вперше стала Людмила ЛУЗАН, а Віталій ВЕРГЕЛЕС і Андрій РИБАЧОК завоювали бронзові медалі.

Про це повідомляє прес-центр ФКУ.

Каноїстка Людмила ЛУЗАН (тренери – Микола МАЦАПУРА, Сергій БАТУМАНКОЄВ), яка представляє Полтавську область, перемогла на дистанції 500 м вперше стала чемпіонкою Європи. Це 50-та медаль збірної України в історії участі в чемпіонатах Європи. Людмила відкрила рахунок медалям збірної України на Євро-2021.

Після перемог на двох останніх великих стартах – етапах Кубку світу в Сегеді (у вересні-2020 та травні-2021) українська каноїстка була безумовним фаворитом гонки. І з перших метрів вона почала реалізовувати свій статус. В коментарях за гарячими слідами вона зізналася, що здивувалася, коли десь на половині дистанції не побачила поруч конкуренток. Втім, це не позначилося на ії концентрації, Людмила пройшла решту дистанції свої фірмовим ходом, а коли перетнула фінішний створ, трохи не розплакалася від емоцій, які нахлинули. В своєму коментарі Люда подякувала тренерам за підготовку, а всім вболівальникам за підтримку і зазначила, що ця перемога ще один крок до головної мети – золотої олімпійської медалі.Людмила ЛУЗАН – чемпіон Європи.

Каное-одиночка. 500 м. Фінал

1. Людмила ЛУЗАН (Україна) – 2.07,235.

2. Віраж БАЛЛА (Угорщина) – 2.13,332.

3. Альона НОЗДРЬОВА (Білорусь) – 2.13,345.

Як ми і передбачили в анонсі другого дня змагань, боротьба вийшла дуже запеклою. І прогнозоване коло претендентів не змінилося: німці, іспанці, українці і угорці. Майже не змінилося. Увійшов в це коло російський екіпаж Мелантьєв/ Чеботар, який, до речі, і виграв. Ця двійка разом з німцями і ділила друге місце після першої половини, угорці лідирували, а український дует Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК йшов п’ятим. Але ми пам’ятаємо, що в попередньому заїзді українці перемогли завдяки потужній другій половині. І тут історія повторилася: фінішний відрізок дуету, який підготували Сергій Безуглий і Роман Бундз, був чудовим, і все вирішувалося на останніх сантиметрах 500-метрової дистанції. Україна в трійці – ми це відразу побачили, знаходячись на лінії фінішу. Потім це підтвердив технічний протокол, а трохи пізніше й фотознимок пресслужби ФКУ. Вітаємо, з бронзою і хлопців, і тренерський дует.

Наші призери після того, як зійшли з п’єдесталу, зазначили, що зробили все, що змогли, але Андрій додав, що пора вже міняти бронзу на більш цінний метал: «На золото. На чемпіонаті світу цього року». Ми згодні.

До речі, цікавий факт: збірна України вже на п’ятому чемпіонаті Європи поспіль бере медаль саме в цьому виді програми: тричі це зробили Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК (1 срібло і 2 бронзи), ще раз – Віталій ВЕРГЕЛЕС і Денис КАМЕРИЛОВ (бронза)

Каное-двійка. 500 м. Фінал

1. Віктор Мелантьєв/ Владислав Чеботар (Росія) – 1.44,915.

2. Себастьян Брендель/ Тім Хекер (Німеччина) – 1.44,989.

3. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК (УКРАЇНА) – 1.45,215.

Медальна серія збірної України в «каное-двійці, 500 м»*

2015. Рачіце. 2. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК – 1.45,272

2016. Москва. 3. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Денис КАМЕРИЛОВ – 1.43,520.

2017. Пловдив. 3. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК – 1.38,956.

2018. Белград. 3. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК – 1.38,985

2021. Познань. 3. Віталій ВЕРГЕЛЕС/ Андрій РИБАЧОК – 1.45,215.

* – в 2019-му і 2020-му роках чемпіонат Європи не проводився

Серію українських фіналів відкрили заїзди на дистанції 1000 м. Діана ТАНЬКО і Інна ГРИЩУН, які годиною раніше, билися за потрапляння у фінал на дистанції 500 м, а на «тисячі» боролися за бронзу, але програли одну секунду польському екіпажу. Чоловіча четвірка посіла 6-е місце, поступившись 1,5 секунди бронзовим призерам.

За підсумками ранкової сесії 2-го дня змагань веслувальники збірної України завоювали право виступити у 6-ти фіналах: каноїст Юрій ВАНДЮК (Волинська) – на дистанціях 500 і 1000 м, «байдарка-четвірка, 500 м» у складі Марії КІЧАСОВОЇ-СКОРИК, Людмили КУКЛІНОВСЬКОЇ (обидві – Полтавська), Анастасії ТОДОРОВОЇ (Одеська) і Марії ПОВХ (Волинська), каноїсти Тарас МІЩУК і Людмила ЛУЗАН (обидва – Полтавська) – в спринті, а також «байдарка-двійка, 200 м» у складі Марії КІЧАСОВОЇ-СКОРИК та Марії ПОВХ.

Мажорним акордом дня стала подвійна перемога в півфіналах вечірньої сесії, а з ними, звісно, й вихід у фінал, представників байдарки на дистанції 500 м – призерів, до речі, нещодавнього Кубку світу в Сегеді: в чудовому стилі вікторію здобули Марія ПОВХ і екіпаж-двійка Дмитро ДАНИЛЕНКО/ Олег КУХАРИК, зробивши таким чином відмінну заявку на медалі.

Тож веслувальники збірної України завоювали право виступити у 8-ми фіналах за підсумками другого дня чемпіонату Європи. Побажаємо удачі спринтерам і чоловічій «байдарці-четвірці, 500 м» в півфіналах ранкової сесії, а вже далі нас чекатимуть тільки фінали.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: