В столиці Угорщини Будапешті стартував чемпіонат Європи з водних видів спорту. І відразу ж порадувала українських вболівальників харків’янка Марта Федіна. У фіналі солісток артистичного (синхронного) плавання в технічній програмі вона показала найкращий результат 91.8445 балів. На другому місці Євангелія Платаньоті з Греції і на третьому спортсменка з Білорусі Василина Хандошко.

Про це повідомляє sport.ua.

Україна здобула першу нагороду на чемпіонаті Європи з водних видів спорту, що триває у Будапешті. У другий день змагань медаль для України принесла 19-річна Марта Федіна в артистичному плаванні – харків’янка виграла “золото”.

Федіна перемогла у фіналі технічної програми серед одиночок в артистичному плаванні. У фіналі змагань виступали 15 спортсменок, серед яких не було представниць Росії (основні фаворити на “золото” у кожному виді артистичного плавання). Українка використала можливість, і з суттєвим гандикапом стала чемпіонкою. У фіналі судді оцінили виступ Федіної з найкращими оцінками за усіма трьома критеріями. Загальна оцінка програми, яку виконала Федіна, склала 91.8445 бали. Перевага над другим місцем склала майже три бали.

Чемпіонат Європи з водних видів спорту. Соло, технічна програма:

1. Марта Федіна (Україна) – 91.8445
  2. Евангелія Платаніоті (Греція) – 89.1890
  3. Васіліна Хандошка (Білорусь) – 87.7173

Для Федіної це перше “золото” у кар’єрі в особистих дисциплінах на рівні Європи. Перед цим вона здобувала перемогу лише у складі комбінації у довільній програмі на Євро з водних видів спорту, що відбувся у 2018 році.

Загалом для України це перше “золото” в історії виступів на Євро саме в одиночних або парних програмах. І четверте “золото” загалом.