Відновлення роботи Комісії стратегічного партнерства Україна-США та підписання нової Хартії стратегічного партнерства збільшують підтримку США України у протидії російській агресії, виводять стратегічне партнерство на новий рівень та допомагають стримувати агресивні дії Кремля.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у Вашингтоні за підсумками зустрічей та засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США.

Міністр відзначив важливу роль, яку відіграли в розвитку та зміцненні стратегічного партнерства України та США домовленості лідерів наших держав, Володимира Зеленського та Джозефа Байдена.

“США підтримують Україну у протидії російській агресії та захисті нашого суверенітету та територіальної цілісності. Ми вдячні американським партнерам за готовність надалі розширювати безпекову та оборонну взаємодію з Україною. Найкращий спосіб стримати агресивну Росію – це дати Кремлю зрозуміти, що Україна сильна та має сильних союзників, які не залишать її сам-на-сам з агресором. Саме такий сигнал ми надіслали сьогодні Москві”, – заявив міністр. 

Міністр наголосив, що відновлення роботи Комісії стратегічного партнерства Україна-США та підписання нової Хартії стратегічного партнерства дуже вчасні, оскільки відбуваються на тлі агресивних дій Росії поряд з українським  кордоном, в Білорусі та на тлі подальшої мілітаризації РФ тимчасово окупованого Криму. 

“Агресія Росії проти України закінчиться тоді, коли місце України як невід’ємної частини Заходу буде інституалізоване та не буде піддаватися сумніву. Сьогодні ми зробили важливий крок у цьому напрямі та підписали нову Хартію стратегічного партнерства Україна-США, яка дозволить Україні та США ще ефективніше протистояти спільним викликам”, – заявив міністр. 

Міністр наголосив, що проведенням Комісії стратегічного партнерства Україна та США відкрили нову сторінку відносин на благо народу України, стратегічного партнерства України та США та євроатлантичного простору загалом. Він повідомив, що окрему увагу на переговорах сторони приділили розвитку економіки України, залученню нових американських інвестицій і збільшенню обсягів торгівлі між двома країнами. 

Дмитро Кулеба наголосив, що Україна віддана проведенню реформ у складних умовах, і навів приклад рішучості Президента України у втіленні земельної та судової реформ, подальшої деолігархізації та інших реформаторських кроків української влади. 

“Перед нами стоять непрості завдання та виклики, але відносини України та США вже багато разів довели, що коли ми разом, коли ми розуміємо одне одного та йдемо разом, ми здатні спільно досягати вражаючих результатів”, – підсумував міністр.ПоділитисяТвітнутиНадрукувати

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: