У столичному Міжнародному виставковому центрі 29 травня відкрився перший в Україні центр вакцинації проти коронавірусу. У Центрі робитимуть щеплення киянам вакциною китайського виробництва CoronaVac, які зареєструвалися у додатку “Дія”. Їм має надійти дзвінок або СМС-повідомлення з вказанням дати та часу проведення процедури.

Про це повідомляє Суспільне.

Зранку у черзі на щеплення зібралося понад сто людей. Одна з перших відвідувачок Центру, жителька Луганщини каже, що записалася на щеплення не через “Дію”, а через “гарячу лінію” Міністерства охорони здоров’я.

“Вчора вранці якась жіночка зателефонувала і приємним голосом запросила на щеплення. Сподіваюсь, що не захворію”, – каже жінка.

Вона розповіла, що через пандемію коронавірусу та карантин не відвідувала домівку в Луганській області з 2014 року. Інший відвідувач Ілля розповів, що вакцинація розпочинається о 10:00, але прийшов туди раніше щоб зайняти чергу. Каже, що записався на щеплення ввечері 28 травня годин тому через додаток “Дія”, але дзвінка-запрошення не отримав.

“Я не хворів (на коронавірус – ред.). Це (щеплення) відкриє можливості насолоджуватися життям частіше, наприклад, піти на рейв, дискотека така, потанцювати. А поки карантин, ізоляція, нам треба дотримуватися усіх обмежень”, – зазначив киянин.

Медпрацівниця Марія Головчук розповіла, що вакцина CoronaVac зберігається у спеціальних сумках-холодильниках із дотриманням холодового ланцюга. За день 29 травня лише в одному пункті вакцинації планується прищепити сто осіб. Надалі кількість щеплень залежатиме від кількості охочих. Центр вакцинації працюватиме з 10:00 до 18:00, у тому числі на вихідних. Паралельно щеплення проводять в амбулаторіях сімейної медицини.

“Процедура дуже проста: після реєстрації та огляду лікаря пацієнт підходить до маніпуляційного столу, де буде проведено щеплення від коронавірусу”, – розповіла медпрацівниця. Одразу після вакцинації людей відправляють у пункти очікування, де за ними пів години спостерігатимуть лікарі, а потім їм видають довідку про вакцинацію.

Окрім Києва, центри вакцинації відкриють в Одесі та Львові. Зокрема, львівський центр планують запустити на початку червня на території “Арена Львів“. За даними МОЗ, щеплення у таких центрах відбуватиметься із дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних вимог. Крім того, в них передбачені місця для внесення даних, проведення щеплення та очікування після нього.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: