У Швейцарії одностатеві пари зможуть одружуватися з 1 липня наступного року. Це стало можливим в результаті новаторського референдуму з цього питання, який пройшов у вересні.

Про це повідомляє Reuters.

Виборці схвалили ініціативу «Шлюб для всіх» майже двома третинами голосів, що зробило Швейцарію однією з останніх країн Західної Європи, яка легалізувала одностатеві шлюби. За двоетапним процесом статус одностатевих пар, які одружилися за кордоном, визнають з початку січня. Раніше у Швейцарії ЛГБТ-пари мали можливість тільки зареєструвати офіційне партнерство. Новий закон набуде чинності через шість місяців, а це означає, що парам буде дозволено одружуватися або змінювати своє зареєстроване партнерство з 1 липня 2022 року.

Підготовку до шлюбу можна подати до цієї дати, додали в уряді. Після цієї дати більше не буде дозволено жодне зареєстроване партнерство. Учасники кампанії очікують, що кілька сотень людей скористаються зміною закону протягом першого року.

«Ми дійсно задоволені результатом голосування і тим, що він зараз оформляється законом», – заявила у середу Марія фон Кенель, співпрезидент кампанії «Шлюб для всіх».

«Ми 30 років боролися за рівноправність у шлюбі, і результат референдуму став історичним моментом».

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: