The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції презентують унікальну виставку сучасних українських митців – а також твори українських художників минулого, котрі жили і творили у Франції у ХІХ та ХХ сторіччях. Відкриття 21 жовтня о 19:00. Виставка триватиме до 31 жовтня.

Про це повідомляє Суспільне.

Незабаром мешканці та гості Парижа зможуть побачити твори сучасного мистецтва з України і порівняти їх з роботами відомих на Заході українських митців минулого з приватних художніх колекцій.

Юлій Шаповал, Василь Кричевський, Саша Залюк, Микола Поляков, Євген Конопацький, Жан Песке, Адольф Федер народилися на українській землі, але стали окрасою мистецького світу Франції. Оксана Стратійчук, Олександра Сиса, Олеся Джураєва, Матвій Вайсберг та Зоя Скоропаденко – сучасні таланти, для котрих Батьківщиною є Україна. Відвідувачі виставки зможуть побачити роботи Юлія Шаповала, важливої фігури Паризької школи. Василь Кричевський був творцем українських печаток, марок та банкнот, створених у 1918 р.

На виставці буде представлено автопортрет Саші Залюка, відомого ілюстратора великих французьких журналів того часу, таких як La Vie Parisienne. Жан Песке — друг Гійома Аполлінера, Поля Сіньяка та Каміля Піссаро. Його творча кар’єра охоплює пуантилізм, пост-імпресіонізм – до напрямку пленер у середині ХХ століття, який приніс йому славу. Одним з його великих шанувальників був президент Франції Жорж Клемансо. Ніколас Поляков, син рома та представниці шляхетного роду Струкових із Єкатеринославської губернії (центр якої зараз – сучасне українське місто Дніпро), є представником течії кубізму та був помічником Андре Лота.

Сучасники, яких можна буде побачити поряд із майстрами на стінах Українського культурного центру в Парижі — одні з найкращих сучасних художників України. Матвій Вайсберг, художник і графічний дизайнер з Києва, представить свою серію монотипій “А млини стоять, Санчо”.

Зоя Скоропаденко – всесвітньо відома художниця, її скульптуру “The Hope” було встановлено у Фукусімі та навпроти Національного музею “Чорнобиль” в Києві. Вона презентує свої серії “Coffee Drinkers” (“Ті, що п’ють каву”), “Інтелектуальні пейзажі”, “Нові майстри Помпеї” та деякі фрагменти зі своєї знаменитої та контроверсійної серії TORSO.

Олеся Джураєва — одна з найвідоміших сучасних українських графіків, визнаних у всьому світі, її роботи високо цінуються серед колекціонерів гравюр та отримують високі відзнаки на міжнародних бієнале з графіки.

Thetoothandtheroot – це франко-український дует молодих художників Микити Кравцова та Каміль Саньє-Кравцової. Він реалізує численні проекти з різними засобами вираження: аудіовізуальними, живописом, колажами та вишивкою, щоб втілити соціальну критику, яка викриває абсурд. Микита був гостем паризької арт-резиденції La Cité des Arts, зараз він – один із художників арт-майданчика на Rivoli 59.

Дейл Дорош – всесвітньо відомий кераміст українсько-канадського походження, який живе та працює у Валлорісі (Франція), де створив та керує однією з найкращих художніх резиденцій для керамістів. Дейл представить свої останні роботи з кераміки.

Куратори виставки — художниця Зоя Скоропаденко та відомий паризький куратор мистецтва Кристина Чірузе Монтенегро. Кристина є засновницею колективу кураторів Coffeexhibits. Вона також була куратором кількох виставок для Будинку Латинської Америки в Парижі та є членом Асоціяції кураторів виставок (C-E-A).

Виставка триватиме з 22 по 31 жовтня 2021 року в Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції. Вхід вільний.

Запис на вернісаж, який відбудеться 21 жовтня 2021 року о 19:00 – https://forms.gle/c5ty1LS9TQYfz9iu5 

Місцезнаходження: Культурно-інформаційний центр Посольства України у Франції. 22 авеню де Мессін. 75 008.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: