У церемонії підняття прапорів взяли участь військовослужбовці одного з дивізіонів надводних кораблів ВМС України, морські піхотинці, правоохоронці, представники Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, громадських організацій, Національної скаутської організації України «Пласт», волонтери, учасники АТО та ООС, школярі та небайдужі жителі міста.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

29 квітня, на головній площі Маріуполя відбулося підняття Прапора ВМС України. Захід був приурочений 103-й річниці з того моменту, як в далекому 1918 році 29 квітня контрадмірал Михайло Саблін, який незадовго до цього обійняв посаду командувача, під патріотичним тиском української більшості екіпажів кораблів Чорноморського флоту і Української громади Севастополя офіційно оголосив весь Чорноморський флот флотом Української Народної Республіки та віддав наказ урочисто підняти українські прапори на кораблях та Севастопольській фортеці. Саме цю дату прийнято вважати Днем Прапора ВМС України, як символу могутності флоту нашої держави.

До присутніх звернувся командир дивізіону надводних кораблів капітан 2 рангу Максим Носенко. Він заявив, що цей захід є даниною шани і вдячності усім, хто мужньо боронив та боронить рідну землю, примножує ратну славу та зразковою службою гідно продовжує бойові традиції старших поколінь, розбудовуючи Військово-Морські Сили України, відновлюючи українські військові традиції та позбуваючись радянського тоталітарного спадку.

– Представники ВМС України, не зважаючи на провокації та цілеспрямовані дії росіян по обмеженню вільного судноплавства, виконують поставлені завдання, забезпечують безпеку України з морського напрямку, у тому числі в Азовському морі, керуючись при цьому виключно нормами Міжнародного морського права, – заявив Максим Носенко.

Офіцер передав прапор Військово-Морських Сил заступнику голови Маріуполя, Аркадію Мєшкову, який в свою чергу, заявив про необхідність підняття цього святого для кожного українського військового моряка символу на головних щоглах міста разом з Державним прапором, після чого два стяги були підняті над головною площею міста.

Після закінчення урочистостей учасники зустрічі дякували військовим за мужність і героїзм, обговорювали шляхи активізації військово-патріотичного виховання молоді міста, як поєднати та консолідувати жителів міста навколо захисту територіальної цілісності, свободи і незалежності України, гідно вшанувати пам’ять про полеглих, підтримувати родини загиблих бійців та популяризувати подвиг живих героїв.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: