У Маріуполі за сприянням Командувача об’єднаних сил пройшов 9-й відкритий турнір Військово-Морських Сил ЗС України з кроссфіту.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

Цього разу у змаганнях взяли участь спортсмени з ВМС, включаючи морську піхоту та морську авіацію, Сухопутних військ, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції та Національної гвардії України. Турнір проводився в рамках проекту UA Navy Sport, створеного для координації зусиль народу України та українців із-за кордону для допомоги військовослужбовцям та підрозділам Військово-Морських Сил ЗС України.

Координатор проекту UA Navy Sport Марина Антонюк розповідає, що цей турнір, започаткований 5 років тому за ініціативи на той час старшого матроса Ігоря Руляка, традиційно проводиться двічі на рік. Влітку до участі в ньому запрошуються також цивільні спортсмени. Взимку – виключно військові та представники силових структур.

– Цього разу ми вдруге проводимо турнір у цьому прекрасному приморському місті, у Маріуполі, – зазначила координаторка. – І, можу сказати, що з кожним роком він об’єднує все більше й більше спортсменів. Сьогодні зі всієї України з’їхалося значно більше команд, ніж минулого разу.

Марина Антонюк також зауважила, що ці змагання проводяться з метою подальшого розвитку та популяризації кроссфіту, підвищення майстерності учасників та видовищності кроссфіту, як спортивної дисципліни, що динамічно розвивається, виявлення найсильніших спортсменів для формування збірних команд різного рівня, а також популяризації здорового способу життя, залучення молоді та різних верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом.

У свою чергу, керівник маріупольського спортивного клубу IRON GYM Денис Попадюк, який гостинно прийняв 9-й турнір, розповів, що змагання складалися з трьох комплексів вправ, трьох етапів. Участь у них взяли чоловіки, в командах по два спортсмени, та жінки, які виступали індивідуально. Отож, разом це – 20 чоловічих команд та 5 спортсменок-жінок.

Перший комплекс складався з двох вправ, які потрібно було зробити з максимальною кількістю повторів. Це – станова тяга штанги вагою 180 кг для чоловіків та 60 кг для жінок, а також бьорпі через бокс – стрибки через ящик висотою 60 см для чоловіків та, відповідно, 50 см – для жінок.

На другому етапі змагань спортсмени змагалися з встановлення повторного максимуму: з взяття та поштовху штанги – чоловіки, та тільки взяття штанги – жінки. Після короткого відпочинку в 1 хвилину спортсмени знову штовхали штангу вагою 60 кг.

Третій комплекс, і він же – фінал, розпочався з так званих кардіотренажерів. За правилами турніру, чоловіки і жінки спочатку виконували вправу Air Bike – крутили велосипед, при цьому чоловікам було необхідно «спалити» 50, а жінкам – 20 калорій. Після цього – підтягування на перекладині, для команди чоловіків – 50 разів до грудей, і для жінок – 20 разів до підборіддя. Далі – гребний тренажер, на якому спортсмени-чоловіки спалювали знову ж таки по 50, а дівчата – по 20 калорій. І наостанок – ривок гантелей. В мускулистих чоловічих руках догори здіймалися 30-кілограмові гантелі, дівчата з легкістю підкидали 16-кілограмові.

З 20 чоловічих команд до фіналу вийшло 6. Варто зазначити, що найбільший рівень підготовки, силу й спортивну майстерність показали представники Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та Національної поліції України. Так, до фіналу вийшло дві з трьох команд львів’ян та три команди з різних підрозділів МВС. Ще однією командою-фіналістом очікувано стали авіатори – команда «Авіація», до складу якої увійшли льотчик бригади морської авіації ВМС та авіаційний технік бригади транспортної авіації Повітряних Сил. До списку фіналістів вони потрапили другими.

У запеклій спортивній боротьбі перше місце серед дівчат виборола представниця Національної поліції України Ольга Микуляк із Києва, а одеситці Євгенії Кубарич із ВМС дістався титул «Міс глядацьких симпатій». Серед спортсменів-чоловіків кращі результати показали патрульні поліцейські зі столиці, друге місце посіли авіатори й «бронза» дісталася команді маріупольських поліцейських «Кроссфіт».

Переможці та найяскравіші спортсмени турніру отримали медалі та призи, надані спонсорами турніру. І – залишили на пам’ять свої автографи на прапорі ВМС України, домовившись зустрітися на наступних змаганнях.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: