З 15 травня до 20 червня Port.agency та Kooperativ презентують новий проєкт, створений у рамках спільної річної артпрограми.

Про це повідомляє Port.agency.

Проєкт «Камінь, ножиці, папір» художниці Наташі Шульте, створений за участю письменника Сергія Жадана. Експозиція досліджує трансгресивний досвід й людські відчуття, що виникають на зіткненні задоволення й болю.

Вона поєднує у собі живопис та поезію, що інтегровані у простір та пропонують резидентам й відвідувачам інтерактивний досвід: вони мають самостійно віднайти всі елементи експозиції, що розташовані як в очевидних так і у прихованих місцях.

«Жорж Батай описував трансгресивний досвід як перетин межі між можливим і неможливим, що знімає заборону без її знищення, чим забезпечує можливість перебування на межі, «мандрівку на край можливостей». Межовий досвід може втілитися у різних сферах життя — у політиці, безумстві, сексі. Переживаючі його, суб’єкт сягає критичної точки й втрачає себе. Та чи можливо не втрапити у цю пастку, балансуючи на тонкій межі між помірністю та безумством?», — розкриває концепцію арткураторка Катерина Радченко.

«Ми спробували озвучити живопис і візуалізувати поезію. Зв’язок між поезією і живописом відсилає до теорії симультанності, придуманої колись подружжям Делоне, а також їхніх експериментів з формою. Ідея в тому, щоб поєднати різні види мистецтв у моменті — заради синергії, яка дає нове прочитання кожному з авторів та загальному висловлюванню», — пояснює кураторка проєкту Катя Тейлор.

Вхід до межового стану створює нові можливості звільнення. Але що відбувається у наступну мить після? Експозиція залишає нас у напруженні, наодинці із цим відкритим запитанням.

Вхід на експозицію вільний, за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/FWhcJvHQUF8qKx9a6

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: