У Києві у Бабиному Яру відбулося офіційне відкриття символічної синагоги “Місце для роздумів”. Церемонія була присвячена Дню пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Про це повідомляє Суспільне.

Церемонія відкриття відбулася за участю керівника Офісу президента Андрія Єрмака, прем’єрп Дениса Шмигаля, міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, очільника академічної ради Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” архітектора споруди Мануеля Герца, голови УГКЦ Святослава та головного рабина України та Києва Моше Реувена Асмана.

Автор проєкту — всесвітньо відомий швейцарський архітектор Мануель Герц. Подібно книзі, синагога буде відкриватися і закриватися за допомогою спеціального механізму, а її стеля прикрашена візерунками у вигляді карти зоряного неба, яка відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року. Також конструкція розмальована візерунками та текстами молитов, якими прикрашали старовинні синагоги Західної України, і які були знищені нацистами під час Другої світової війни.

Відео: Радіо Свобода

Головний рабин України Реувен Асман заявив під час відкриття, що “цінність людського життя — одна з найголовніших заповідей”. Він розповів про геноцид євреїв нацистами під час Другої світової та подякував українській владі за впровадження Дня пам’яті українців, які рятували євреїв, й зазначив, що вони ризикували не лише своїм життям, а й життям своїм близьких.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: