У акції взяли участь декілька сотень людей. Організаторами акції стали ініціатива «Рух опору капітуляції» та громадська організація «Вільні люди».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Мета Путіна – відновити Радянський Союз, мета Путіна – знищити світові альянси, мета Путіна – занурити світ у хаос. Наше завдання – зупинити це, не допустити цього, наше завдання – сказати Путіну ні. Путін проводить геноцид кримських татар, Путін розпочав війни по всьому периметру колишнього Радянського союзу. Сьогодні ми бачимо вторгнення російських військ у Казахстан, ми бачили війни проти Грузії, триває війна в Україні, яку розпочав Путін», – зазначають організатори акції.

Росія заперечує свою участь у війні на Донбасі. Західні та українські спільноти розслідувачів і журналісти виявили численні факти підтримки конфлікту з боку Росії. Завтра представники Росії та Сполучених Штатів Америки проведуть у Женеві саміт. Також 10 січня відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО – на два дні раніше, ніж засідатиме Рада НАТО-РФ.

«Як би не пройшли переговори, українці чинитимуть опір російським окупантам», – говорять організатори акції.

Москва вимагає гарантій, що НАТО не буде продовжувати розширюватися на схід, і хоче, щоб альянс скасував розміщення військ і зброї у Східній Європі. Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав вимоги Росії «маніпуляціями», а Білий дім заперечив можливість того, що Сполучені Штати зменшать свій військовий слід або свої зобов’язання перед союзниками по НАТО.

Мітингувальники також вимагали «засудити введення окупаційних військ ОДКБ на територію Казахстану».
Активісти тримали у руках плакати з гаслами «SayNOtoPutin» і «UkrainiansWillResist» – «Скажи Путіну ні» і «Українці чинитимуть опір» і інші. Учасники акції закликали світових лідерів не піддаватися на ультиматуми Росії – «сказати ніПутіну та його імперській політиці».

Під час акції розгорнули державний прапор України, також активісти створили великий банер з написом SayNOtoPutin, який наприкінці акції віднесли до будівлі Міністерства закордонних справ. За словами організаторів, акції мають відбутися у 20 містах України, а також за кордоном, зокрема в Сполучених Штатах Америки.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: