У столиці біля будівлі Київської міської державної адміністрації відбулася акція проти незаконної забудови Києва, учасники якої вимагають захистити від знесення садибу Барбана, розташовану на вулиці Обсерваторній.

Про це повідомляє Суспільне.

Учасники акції висунули міській владі Києва низку вимог:

  • спростити процедуру внесення садиби Барбана як місцевої архітектурної пам’ятки;
  • відновити зруйновану частину садиби;
  • розірвати договір оренди з забудовником притягнути до кримінальної відповідальності які переслідували громаду.

“Так само ми вимагаємо притягнути до відповідальності тітушок, які нас били, які нас затримували”, – зазначили організатори акції.

Після цього учасники влаштували перформанс під назвою “Демонтаж КМДА”.

9 серпня у Києві знесли історичний будинок Барбана на вулиці Обсерваторна, 6 (Шевченківській район). Про початок знесення повідомив депутат Роман Грищук, який заявив, що на будівництві “відсутній паспорт робіт, що є порушенням законодавства”. На місці садиби кінця ХІХ століття планують будувати житловий комплекс попри те, що раніше Міністерство культури забороняло будівництво.

Як повідомляє “Мапа реновацій”, станом на 2021 рік охоронного статусу маєток не має. Проте будинок знаходиться на території пам’ятки археології місцевого значення “Культурний шар Копирева кінця”, ХІ-ХІІІ століття та в межах Центрального історичного ареала міста Києва. Відтак будь-які будівельні роботи на цій території мають бути погоджені з Міністерством культури та Департаментом охорони культурної спадщини.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: