Під Офісом президента вранці 3 грудня зібралися матері та родичі тих, хто безвісти зник під час війни на Донбасі. Це військові, волонтери та цивільні.

Про це повідомляє Суспільне.

Багато хто приходить до Офісу президента не вперше, деякі спеціально приїжджають з інших міст в надії дізнатися про долю своїх родичів.

Син Ірини Думчик Ярослав пропав безвісти ще у 2014 році під час “Іловайського котла”: виходив по зеленому коридору і зник. Потім хлопець ще один раз виходив на зв’язок з матір’ю — телефонував із Довжанська (Луганська область) — і казав, що скоро має відбутися обмін. Згодом побратими начебто бачили Ярослава в полоні в Сніжному, але точної інформації у родичів немає.

“Влада нехтує нами. Вчора у Верховну раду повинні були нас пропустити чоловік 20, а пропустили тільки 5. Ми хочемо, щоб запрацювала комісія по безвісти зниклих, нормально запрацювала. Щоб виділили кошти на її забезпечення, щоб шукали наших хлопців. Не просто позакривали справи, як вони це зробили, а дійсно шукали”, — каже пані Ірина.

Учасники акції стверджують, що влада вручає родичам фальшиві ДНК-експертизи та вимагає визнати зниклих безвісти загиблими, тобто просто списує їх з рахунків.

Активісти також вимагають, щоб були прийняті правки до закону “Про статус безвісти зниклих осіб та їхніх родин”, адже наразі він є “неробочим”. Згідно з цим законом, при Кабінеті Міністрів створюється комісія, яка буде вести єдиний реєстр всіх безвісти зниклих осіб і працювати по них — тобто проводити слідчі дії, надавати запити в слідчі органи, які займалися цим з 2014 року. Родичі зниклих безвісти заявляють, що зараз на рівні Кабміну не виконується все те, що прописано в законі.

“Комісія працює, але вона працює в неповному об’ємі. В нас неврегульоване питання на рівні закону: матеріально-технічне забезпечення, єдиний реєстр осіб зниклих безвісти за особливих обставин. На сьогодні ми це питання врегульовуємо. На сьогодні ми це питання врегульовуємо”, — коментує ситуацію Володимир Максимченко, голова Комісії з безвісти зниклих за особливих обставин при Кабміні.

А речник президента Сергій Нікіфоров пояснив, що затримка в процесі включення родичів до списку комісії пов’язана з організаційними питаннями, зокрема із тим, що голова консультативної ради, пані Альона Вербицька, переходить на нову посаду — радник-уповноважена Президента України.

“В іншому домовленості, яких досягли на попередній зустрічі 2 місяці тому, виконуються. Також незабаром буде наступна планова зустріч, на яку родичі зниклих безвісти, звичайно ж, запрошені. Там вони зможуть поставити усі додаткові запитання, які у них виникли”, — додав Нікіфоров.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: