Поблизу посольства Білорусі у Києві відбулася акція під назвою “Гусь за Білорусь”, учасники якої вимагали від білоруської влади припинити політичні репресії проти своїх громадян. Акцію організував “Центр Громадянських Свобод” та представники білоруської спільноти. Участь у ній взяли близько 15 людей.

Про це повідомляє Суспільне.

За словами організаторів, акція була спрямована на привернення уваги суспільства на репресії режиму президента Олександра Лукашенка, висловити проти них протест, закликати українську владу до рішучих дій та нагадали про відповідальність за злочини.

“Символом акції є гусак, ґелґотіння якого нагадує назву міста Гаага, де знаходиться Міжнародний кримінальний суд, що буде розглядати протиправні дії лукашенківського режиму як злочини проти людяності”, – зазначається на інтернет-сторінці акції.

Як розповів білоруський активіст “Центр Громадянських Свобод” Сергій Прохоров, він був змушений емігрувати з Білорусі у 2020 році через політичні репресії.

“У середині літа режим Лукашенка активізував нову хвилю масових репресій. Буквально протягом останніх двох тижнів – близько сто обшуків у активістів, правозахисників і журналістів. Багато затримань, абсолютно необґрунтованих нових кримінальних справ”, – зазначив він.

Активіст зауважив, що білоруська влада намагається знищити громадські організації та останні незалежні ЗМІ, зокрема регіональні. Також силовики почали переслідувати білоруську експертно-аналітичну спільноту.

“Силовий апарат Лукашенка чавить буквально рештки свободи слова в Білорусі”, – наголосив Прохоров.

Він закликав українську владу до рішучих дій щодо підтримки білорусів, зокрема, припинити будь-яку дипломатичну взаємодію з чинною білоруською владою. Активіст Олег Овчинников заявив, що репресії зачепили представників білоруського суспільства та наголосив, що президент Лукашенко є ворогом не лише білорусів, але й суміжних країн.

“Білоруси і Лукашенко – це не одне й те ж. Є білоруси, і є окремо Лукашенко. Є окремо режим, і є окремо білоруська нація, яка змагається, яка усі ці роки підтримувала Україну, підтримувала на Майдані, підтримувала на сході України”, – наголосив він.

Овчинников додав, що нині білоруси потребують допомоги від народу України.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: