На Софіївський площі почалась акція “Порожні стільці” на підтримку полонених та ув’язнених українців у Росії, анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу. На площі створили символічну інсталяцію з порожніх стільців, які нагадують про незаконно ув’язнених.

Про це повідомляє Суспільне.

Власні листи до ув’язнених прочитали співачка Христина Соловій, акторка Рима Зюбіна, колишній політв’язень та журналіст Микола Семена, акторка Наталя Сумська, режисерка Ірина Цілик. За інформацією Центру громадянських свобод щонайменше 300 українців знаходяться у полоні на Донбасі, ще 127 у в’язницях Росії та Криму.

Христина Соловій написала листа до ув’язненого в Криму журналіста Владислава Єсипенка: “Дорогий Владиславе, Ми з вами не знайомі і я почуваюся дивно пишучи листа незнайомцеві. Але мені здається неможливо забути що в анексованому Криму тривають репресії. І тому я пишу вам листа, щоб привернути увагу до політичних в’язнів. Ваші листи з неволі змушують здригатися від жаху, по журналістські ви описуєте те чого взагалі немає бути в 21 столітті. Що стало на жаль вашим життєвим досвідом, тортури, знущання, незаконні затримання. Я вдячна Вам за сміливість писати вам публічно. Ви обрали роботу журналіста вже знаючи життя і розуміючи що за нею стоїть, і я схиляюся перед вашою сміливістю продовжувати їздити в Крим, висвітлювати правду. Мабуть, саме ця правда їм і не сподобалася. Я не уявляю як вам нестерпно важко, я не знаю як можна допомогти дієво, але я точно впевнена що справедливість варта, щоб за неї боротися.

“Дорогий Нарімане, – звернулась акторка Наталія Сумська до політв’язня Нарімана Джеляла. – Ви дійсно для нас дорогий як і ваша сім’я, ви є нашим зв’язком з Кримом. Відчуйте нашу присутність. Ми прагнемо, або ви нас почули. Я вірю і всім серцем бажаю, щоб ви повернулися в свою домівку”.

“Я прийшов підтримати сьогодні Наталію Стаценко, – розповідає Суспільному колишній політв’язень та журналіст Микола Семена. – Це активістка з Донбасу, яка зараз піддається репресіям в Донецьку. Вона утримувалась спочатку в славнозвісній “Ізоляції”, потім була переведена в СІЗО міста Донецька і зараз перебуває під судом. Їй дуже тяжко, тому що вона і її дочка – хворі люди. Як раз перед затриманням їй мали робити операцію, але найманці не дозволили їй побути на волі до операції, заарештували її, що посилює всю її трагедію і всі її страждання. Зараз вона перебуває під судом у дуже тяжкому стані”.

“Мені дуже хочеться, щоб вона отримала нашу підтримку в тій же мірі, як я свого часу, коли був невиїзним і під репресіями в Криму. Як я відчував цю підтримку від своїх колег і від Спілки журналістів України, від Верховної ради, від Міністерства закордонних справ України та від інших громадських та державних організацій”, – додав він.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: