У четвер 17 червня у Києві біля будівлі Міністерства внутрішніх справ пройшла акція пам’яті, присвячена дню народження херсонської активістки Катерини Гандзюк. До акції долучилися близько сотні людей. Вони вимагають справедливого розслідування нападу на активістку.

Про це повідомляє Суспільне.

Деякі учасники акції тримають плакати з гаслами. Участь в акції беруть переважно молоді люди. Станом на 19:55 проїзд вулицею Академіка Богомольця, де знаходиться Міністерство внутрішніх справ, обмежено. Активісти за допомогою аерозольної фарби написали на асфальті прізвище міністра внутрішніх справ та інших посадовців МВС. Як розповів учасник акції на ім’я Ян, він долучився до акції, щоб підтримати ідеї, за які боролася Катерина Гандзюк.

“Хочемо підтримати людей, які висловлюють свій протест проти свавілля поліції, яка не розслідують злочини, проти нападів на активістів”, – зазначив він. Чоловік підкреслив, що в України відбувалося чимало нападів на активістів, зокрема на Сергія Стерненка. На його переконання, поліція навіть не намагається розслідувати такі випадки.

“Ми проти свавілля поліції, за демократичну, вільну, сильну Україну”, – додала сестра Яна Соломія.

За словами Олени Минчук, вона взяла участь в акції, щоб нагадати про те, що замовники вбивства Катерини Гандзюк досі не покарані.

“Багато хто хотів би про це забути, засунути в довгу шухляду цю справу. Скільки років минуло – замовники не сидять. Хочу нагадати про це своєю присутністю тут. Нагадати, що я пам’ятаю про цю справу, я чекаю, коли замовники сядуть”, – зазначила вона. Активістка додала, що в Україні активісти не можуть почуватись захищеними.

“Мене пригнічує факт непокарання, пригнічує факт, що в цій країні вільно вбивають активістів, що вбили молоду жінку”, – додала вона.

На переконання Олени Минчук, завдяки тиску громадськості замовники вбивства Катерини Гандзюк зрештою будуть покарані.

Відео: Радіо Свобода
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: