У багатьох містах Казахстану тривають масштабні акції протестів. Спочатку люди протестували проти підвищення цін на скраплений газ, але потім протести переросли в демонстрації з вимогою відставки влади країни та відходу з політики колишнього президента Нурсултана Назарбаєва.

Про це повідомляє Радіо НВ.

Вже четвертий день казахи збираються на численні акції та обіцяють залишатися на центральних вулицях допоки всі їхні вимоги не буде виконано. Поліція та спецпризначенці застосовують проти учасників протестів світло-шумові гранати та сльозогінний газ. Протестувальники не збираються відступати та активно опираються поліції.

Фото: azattyq.org

Протестувальники в курсі відставки кабінету міністрів Аскара Маміна, прийнятої в ніч проти середи. Вони кажуть, що зміна одних чиновників на інших не принесе результатів, і вимагають, щоби весь склад уряду залишив коридори влади. Присутні заявляють, що і парламент має бути розпущений.

Учасники протесту, з якими говорила кореспондент Азаттика, сказали, що знають про придушення акцій в Алмати та регіонах. Вони вимагають не переслідувати тих, хто виходить на протести.

Фото: azattyq.org

Протестувальники в Алмати розпочали штурм Акімату (адміністрація – регіональний орган виконавчої влади в Казахстані) та прорвалися до будівлі. У ньому вибиті двері та вікна. Мітингувальники дійшли до площі Республіки. Демонстранти озброїлися гумовими кийками. Силовики закидали їх світло-шумовими гранатами.

Відео: Face News

Станом на 12:00, декілька тисяч протестувальників намагаються прорватися на територію Алматинської резиденції президента. Частина людей, що протестує попрямувала від будівлі Акімату вгору проспектом Назарбаєва, де намагається прорватися на територію резиденції президента. Навколо все в диму, чути вибухи світло-шумових гранат та постріли, йдеться у повідомленні.

Ночні події:

Відео: Azattyq TV
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: