Фото: nv.ua

На всій території Казахстану оголошено режим антитерористичної операції, на вулицях бронетехніка та автозаки. Люди у військовій формі масово затримують тих, кого вважають причетним до заворушень. Президент повідомив, що наказав стріляти на ураження під час опору.

Про це повідомляє Azattyq.

Вдень 7 січня журналісти бачили на Площі Республіки Алмати тіла трьох людей. Перше було в машині, що опиналася в канаві, на перетині проспекту Назарбаєва та вулиці Сатпаєва. Другий труп – навпроти будівлі, розташованої за адресою вулиця Байсеїтової, 42. Третє тіло знаходилося в машині на перехресті вулиць Сатпаєва та Жовтоксана. На лобовому склі – сліди від куль.

Раніше в МВС Казахстану заявили, що під час спецоперації в країні 26 «озброєних людей» було вбито та 18 поранено. Також відомство повідомило, що у різних частинах країни затримали близько трьох тисяч людей. За офіційними даними, в Алмати та Шимкенті поранення отримали 216 військовослужбовців. 6 січня було заявлено про загибель 18 силовиків, у тому числі 13 – до Алмати.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у зверненні до нації 7 січня заявив, що Алмати «атакували 20 тисяч бойовиків» і додав, що наказав “стріляти по терористах без попередження”.

“Нам довелося мати справу з озброєними, підготовленими бандитами. Як місцевими, так і іноземними. Саме з бандитами та терористами”, – наголосив Токаєв.

Заяви про те, що події в Алмати мали “організований” характер і до них причетні “зовнішні сили”, звучали з вуст Токаєва і раніше. Підтверджень цьому президент досі не озвучив.

Крім того, Токаєв поклав відповідальність за хаос і мародерство, що охопили найбільше місто країни, на “так звані вільні засоби масової інформації та закордонних діячів”, яких звинуватив у “підбурюванні”.

Він послався на новий закон про мирні збори громадян, ухвалений у 2020 році, розкритикований провідними міжнародними правозахисними організаціями як косметичний. На думку президента, цей закон передбачає повідомний характер мітингів та зборів. “Але окремі так звані правозахисники та активісти ставлять себе вище за закон і вважають, що вони мають право збиратися де хочуть і базікати що хочуть”, – заявив Токаєв у телезверненні.

Відео: BBC
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: