У Дніпрі відкрилась виставка артефактів, які знайшли при будівництві магістралі Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка. Це знахідки із чотирьох поселень, які вже були досліджені, експонати датуються від 7 тисячоліття до нашої ери до 18 століття, Доби козацтва.

Про це повідомляє Суспільне.

Коштовних прикрас під час розкопок не знайшли, але знахідки дозволять вивчати побут людей, які жили на цій території в різні часи“, – розповів начальник археологічної експедиції Дмитро Тесленко.

На Тернопільщині знайшли уламки американського літака часів Другої світової війни

“Ми маємо досить показову і досить представницьку колекцію знарядь доби раннього бронзового віку. Це колекція бронзових шил, які використовувалися зазвичай. Подібні шила експортувалися з території перед Кавказом та північного Кавказу. Дуже яскравою знахідкою є сокира кельта на поселені доби фінальної бронзи”, – сказав дослідник.

Після виставки всі знахідки передадуть до Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького, каже заступниця директора музею Валерія Лавренко.

“Типові речі, бо вони часто розповідають про пересічних людей більше, ніж унікальні речі. З того, що я побачила, чудова добірка козацьких хрестів, чудова добірка доби бронзи, тобто вона гідна бути представлена в експозиції”, – сказала музейниця.

За словами в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Олександра Коломійцева, представника Автодору зараз готуються до розкопок у Царичанському районі, це шість поселень.

“Будівництво дозволило зняти великий шар землі, тобто воно відкрило саме ті ділянки, до яких до цього було неможливо докопатися”, – сказав він.

Відвідати виставку можна до 5-го березня, працює за адресою: Дніпро, вулиця Воскресенська, 24 з 10.00 до 13.00. Вхід вільний.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: