У Дніпрі розпочався міжнародний музичний фестиваль класичної музики «Австрійська осінь». Він проходить втретє. Перший концерт фестивалю пройшов за участі скрипаля із Австрії – Беньяміна Шміда, який виступив зі скрипкою Страдіварі “ex Viotti 1718”.

Про це повідомляє Суспільне.

Організатор фестивалю Томас Бруннер розповів Суспільному, що минулого року через пандемію захід не проводили. А цьогоріч особливістю є те, що «Австрійська осінь» вперше одночасно відбувається у трьох містах – Дніпрі, Києві та Харкові.

«Наша мета – об`єднати людей класичною музикою, щоб вони полюбили класичну музику. Для музикантів теж важливо, що концерти відбуваються у трьох містах. Це, по-перше, цікаво, а, по-друге, через культуру ці міста також починають спілкуватися. Нам також надзвичайно приємно, що нам вдалося запросити грати видатного скрипаля Беньяміна Шміда. Він в Україні вперше, для нього дуже символічно, як він сам розповів, те, що він гратиме у філармонії, яка носить ім`я його улюбленого скрипаля – Леоніда Когана», – сказав Томас Бруннер.

Відвідувачка концерту Марина каже: є поціновувачкою класичної музики, а тому намагається не пропускати подібні заходи.

«Я знайома з диригенткою оркестру Наталією Пономарчук, раніше вона працювала у Дніпровській філармонії. Нині вона в Києві, але я не перестаю стежити за її творчістю», – розповіла жінка.

Диригентка Київського камерного оркестру Національної філармонії України Наталія Пономарчук зазначила, що сумувала за дніпровською публікою, адже причетна до її музичного «виховання». Багатьох глядачів, які приходили до Дніпровської філармонії, вона знала в обличчя.

«Надзвичайно приємно мені бути сьогодні тут. Зараз я сконцетрована на музиці, виступі. Гадаю, глядачам буде цікаво почути, як грає симфонію Бетховена видатний австрійський скрипач. Це зовсім інше сприйняття», – каже диригентка.

Ще два концерти у рамках фестивалю відбудуться 25 та 28 жовтня. 28 жовтня слухачі почують гру угорського віолончеліста Ласло Феньо.

Читайте також інші новини

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: