Ювілейну виставку відомого українського та всесвітньо визнаного художника Івана Марчука відкрили у п’ятницю, 15 жовтня, у чорногорській картинній галереї “Miodrag Dado Đurić” у місті Цетинє. Виставка організована з нагоди 85-ї річниці художника, в експозиції представлені 48 творів з різних періодів його роботи.

Про це повідомляє Суспільне.

Перед відкриттям виставки виступили кураторка виставки, історикиня мистецтва Снежана Івовіч, повірена у справах Посольства України в Чорногорії Наталія Фіялка, президентка ADRUM Тетяна Колешніченко та сам художник Іван Марчук.

За словами організаторів, виставка покликана ознайомити чорногорську авдиторію з творчістю художника, доробок якого вивчається у багатьох школах та на факультетах.

Кураторка виставки Снежана Івовіч розповіла, що багатий творчий опус Івана Марчука налічує близько п’яти тисяч творів, багато з яких знаходяться у світових музеях, а також у приватних колекціях. Тимчасова повірена у справах Посольства України в Чорногорії Наталія Фіялка сказала, що радіє відкриттю виставки генія українського сучасного мистецтва у Чорногорії:

“Це дуже важлива подія для нас, тому що ми намагаємось якомога краще ознайомити чорногорську публіку з творчістю художника, із сучасним українським мистецтвом та познайомити чорногорську публіку з українською культурою. Чорногорія та Україна — дві країни, які мають довгу історію дружніх відносин, і ми вважаємо, що культура та мистецтво — це зв’язки, які можуть сприяти взаємному покращенню відносин між двома країнами”, — сказала Фіялка.

Президентка ADRUM Тетяна Колешниченко розповіла, організація має великий досвід у реалізації спільних проектів у сфері культури з Чорногорією:

“Я щаслива, що ми відкриваємо виставку найважливішого художника України у найважливішому чорногорському музеї. (…) Живопис — це мистецтво, яке не потребує перекладу, і я впевнена, що ви краще пізнаєте українську душу через картини Івана Марчука і що частина української душі через його картини назавжди залишиться в Чорногорії”, — зазначила Колесніченко.

Іван Марчук сказав, що через своє мистецтво він намагається показати Україну всьому світові:

“Основна мета моєї роботи — бути унікальним. Коли я закінчив школу, я відчув неабияку свободу. Це був день народження абсолютно нового художника Івана Марчука. Коли я робив перші твори, я задавав собі питання: що я роблю? Як я можу охарактеризувати свою роботу? Так з’явився мій перший цикл “Голос моєї душі”. Я почав шукати себе в різних формах. З цієї колекції почало рости дерево з великою кількістю нових гілок. Дерево виросло, і вже створено 14 нових маленьких марчуків”, — сказав художник.

Відвідувачі зможуть ознайомитися з креативним “марчуківським” творчим методом, який докорінно змінив погляди на можливості створення сучасного візуального мистецтва. Це1 оригінальний прийом називають “пльонталізм”, або “хитросплетіння”. Цей термін сьогодні став визначенням системи творчого мислення та спостереження за світом, збагативши словниковий запас міжнародного мистецтва.

Виставку організували Національний музей Чорногорії, Асоціація розвитку міжнародних відносин ADRUM, за підтримки Посольства України в Чорногорії.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: