14-16 травня у Чернігові відбудеться перший український фестиваль, присвячений монументальному мистецтву ХХ століття.

Про це повідомляє Суспільне.

Основною локацією триденного фестиваля буде Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана. Тут відбуватиметься лекторій, кінопоказ, музична частина та майстер-класи в саду. В експозиції можна буде побачити ескізи робіт знаних митців, які представляють не тільки чернігівський контекст монументального мистецтва, а й всеукраїнський —наприклад, ескізи твору відомого київського художника Іллі Толкачова “Дерево життя” на фасаді колишнього ресторану “Дружба”.

Окрема важлива частина експозиції, розповідає Загребіна, це представлення чернігівського монументального мистецтва, що відбувається вперше. Раніше ескізи більшості місцевих художників ніколи не демонстрували широкому загалу. Друга локація фестивалю – музей-заповідник Михайла Коцюбинського, де перебуває робота Івана-Валентина Задорожного “Криниця Коцюбинського”. Також блок фестивалю пройде у Палаці урочистих подій, одній з найцікавіших модерністських споруд у Чернігові, над антуражем якої працювали близько 10 митців.

Також буде задіяна Чернігівська дитяча художня школа, де відбудеться презентація освітньої програми для дітей та тих монументальний творів, які є в приміщенні. Програму розробили так, аби було зручно перейти з однієї локації до іншої, а під час прогулянки для гостей проведуть ще й мініекскурсії містом.

Під час лекторію на фестивалі можна буде послухати запрошених спікерів зі збереження та дослідження монументальної спадщини України – загалом близько 15 фахівців. Зокрема:

  • засновники ініціативи зі збереження культурної спадщини ДЕ НЕ ДЕ Женя Моляр і Леонід Марущак;
  • історикиня, кураторка Поліна Байцим з презентацією книги “Ukraine: Art for Architecture”;
  • співзасновниця фонду АРВМ Ксенія Кравцова розповість про відновлення мозаїк, а також представить фільм “Шелест кроків” про творчість Ади Рибачук і Володимира Мельниченка;
  • кураторка відновлення київських мозаїк Інга Леві;
  • реставратор Данило Гурін;
  • реставраторка Марія Борисенко розповість про досвід інших країн у збереженні монументального мистецтва;
  • куратор інтернет-спільноти Ukrainian Modernism і багато інших гостей.

Організацією займаються волонтери спільноти “Чернігів монументалізм” і директор Художнього музею Галагана Юрій Ткач.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: