На стіні Черкаського вищого професійного училища з’явився мурал. Стінопис зобразили за мотивами творчості художника Данила Нарбута. Малювала його працівниця закладу Оксана Ліперт разом із чоловіком.

Про це повідомляє Суспільне.

Загальна площа виконаної роботи – 197 квадратних метрів. Малювала її від центру композиції, піднімаючись наверх, зазначила жінка. Над втіленням проєкту працювали місяць.

На малюнку, додала пані Оксана, зображена ситуація, де наречену везуть до сватів:

А тут парубки, які претендували на наречену, сумують за нею. Розробка ескізів була досить тривалою, тому що треба було звернутися до українських класиків. Ця робота була виконана за мотивами творів Данила Нарбута, а він був театральним декоратором. Тому довелося пригадати шкільну програму, перейнятися цим настроєм”.

Фарбу, додала жінка, використовували водостійку і морозостійку. Зверху ж робота покрита лаком, аби яскраві фарби не вигоряли.

Проєкт із розписом стіни став переможцем міської програми “Мистецькі Черкаси”, розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна. За її словами, з бюджету міста на це спрямували 30 тисяч гривень:

“Комісія майже одноголосно підтримала цей проєкт. Є сума, яка закріплена на великі гранти і окремо — на малі. Відповідно, скільки ми могли профінансувати, стільки й було переможців. На малі гранти визначили близько 15-ти переможців”.

Вирішили намалювати мурал за мотивами творчості Данила Нарбута через розташування закладу на розі вулиць Нарбутівська-Подолінського, розповів директор училища Сергій Воронов.

“30 тисяч ми отримали з гранту і ще 30 тисяч доклали своїх коштів”, — зауважив він.

Черкащанка Любов Івановська, яка живе неподалік протягом 25-років, ідею розмалювати сіру стіну підтримує. Зауважила, що малюнок викликає позитивні емоції.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: