Вперше Ігри Нескорених відбулися поза столицею, першим регіоном, який приймає ці ветеранські змагання, стали Черкаси. Протягом цілого дня на двох локаціях пройшли змагання у 9 дисциплінах: легка атлетика (біг 100м, 400м і 1500м, штовхання ядра, метання диску, стрибки в довжину) паверліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв, витривалість 4 хв) та велоспорт.

Про це повідомляють самі організатори.

У змаганнях взяв участь 131 ветеран та військовослужбовець. Серед учасників були ті, хто вже не вперше бере участь у змаганнях і, що особливо приємно, приєдналися ветерани, для яких ці ветеранські змагання стали першими у житті.

Географія широка – вдалося охопити майже всю Україну — до Черкас приїхали хлопці та дівчата з 21 області: Київщина — 26 учасників, Черкащина, яка цьогоріч приймає змагання, була представлена 20 ветеранами, Дніпропетровська область — 17, Чернігівська та Рівненська — по 8 учасників, Львівська, Хмельницька та Миколаївська — по 7 учасників, Волинська та Житомирська — по 6 учасників, Кіровоградська — 5, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Сумська — по 2 учасника, із Харківської, Івано-Франківської, Донецької, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей змагалися по 1 учаснику.

Відео: Суспільне

Нацональна координаторка “Ігор Нескорених” Оксана Горбач наголосила, що одночасно зі спортивною складовою, це ще й соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів.

Ми популяризуємо спорт, як ефективний спосіб фізичної реабілітації ветеранів війни. Ось тут на спортивних майданчиках учасники реалізуються. Вони знову змагаються, знову захищають честь свого мундиру, тільки вже на спортивному полі. Повернення вправності тіла є дуже важливим для ветеранів. Водночас, це спосіб формування спільнот з ветеранів та членів їх родин для соціалізації в мирному житті. Те, що ми виїхали в регіони, унікальним чином поєднує ці дві ідеї”, – розповіла координаторка.

Кривий Ріг стане другим містом після Черкас, який прийме всеукраїнські змагання по програмі “Ігор Нескорених” для поранених ветеранів за межами столиці. 10-11 липня 2021 року там пройдуть змагання з плавання та стрільби з лука.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: