Протягом майже десятиліття світ спостерігає, як «Очищення океану» Бояна Слата перетворюється з ідеї 18-річного хлопця на некомерційну організацію, яка залучає мільйонні кошти. Метою організації є прибрати 90% плавучого пластику в океані до 2040 року. Ця амбітна мета здавалася як досяжною, так і далеко недосяжною під час етапів тестування різних систем для очищення. Але тепер здається, що система 002 організації, яку називають Дженні, виконує це завдання.

Про це повідомляє MY MODERN MET.

Після деяких тестів з попередніми прототипами Дженні, здається, добре справляється зі своєю роботою. У серпні команда запустила Дженні в Тихий океан і попрямувала до Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Цей вихор сміття, розташований між Гаваями та Каліфорнією, є благодатним ґрунтом для очищення океану. Протягом 12 тижнів вони перевіряли систему, щоб переконатися, що вона не тільки захоплює океанський пластик, але й достатньо міцна, щоб перенести її на борт.

На щастя, Дженні пройшла випробування. Останнє перевезення принесло 9 000 кілограмів (майже 20 000 фунтів) пластику. Так що відбувається з усім цим пластиком? Після того, як система закрита і витягнута на борт корабля, її сітка спорожняється. Потім пластик сортують і переробляють, а частину пластику навіть використовують для створення сонцезахисних окулярів, які допомагають фінансувати The Ocean Project.

Як і вся технологія The Ocean Cleanup, Дженні діє як величезний бар’єр, який, коли тягнеться на повільній швидкості, затримує сміття. Очищуючи поверхню океану, Дженні підбирає більші шматки пластику. У той час як деякі критики відзначають, що глибше в океані може бути в 30 разів більше пластику, The Ocean Cleanup стверджує, що збирання пластику, поки він все ще великий, зменшує ймовірність затоплення мікропластику в море.

Оскільки кожна система може вмістити від 10 000 до 15 000 кілограмів, Слат підрахував, що за допомогою 10 Дженні організація зможе очистити 50% сміттєвого вихору всього за п’ять років. Звичайно, система не ідеальна. Зараз компанія закуповує вуглецеві кредити, щоб компенсувати викиди човна, який використовувався для перевезення Дженні навколо океану. На цей момент це необхідне зло, оскільки The Ocean Cleanup виявила, що дозволяючи системі пасивно рухатися, використовуючи океанські течії, як спочатку планувалося, призводило до витікання великої кількості пластику з бар’єрів.

І все ж, попри проблеми, які потрібно вирішити, успіх Дженні — це величезний крок вперед у виведенні пластику з наших океанів.

Відео: The Ocean Cleanup

Читайте також інші новини

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: