У понеділок, 18 січня, Шевченківський районний суд Києва виправдав догхантера Олексія Святогора. Йому інкримінували пропаганду культу насильства і жорстокості.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Вирок суддя Оксана Голуб зачитувала в закритому режимі. Після ухвали суду Олексій Святогор до журналістів не вийшов. На своїй сторінці у фейсбуці Святогор назвав рішення судді «розумним та правильним». Про свою діяльність Олексій Святогор регулярно розповідає в соціальних мережах і в телешоу, заявляючи, що позбавив життя понад тисячу бродячих собак «заради безпеки киян».

Столичні волонтери врятували двох вівчарок.

Зоозахисники називають виправдувальний вирок київському догхантеру Олексію Святогору скандальним та вважають, що така ухвала суду неможлива без корупції. Про це сказала в коментарі Радіо Свобода президентка Асоціації зоозахисників України Ася Серпінська.

«Це скандал. У нас взагалі, я вважаю, судова система відсутня. Судова система у нас є загрозою для національної безпеки України і суверенітету України… Я думаю, що там не обійшлося без підкупу: хтось кудись щось заніс або хтось із кимось домовився. Розум відмовляється сприйняти те, що нормальна людина винесла виправдувальний вирок убивці. Хоча б винесли якесь м’яке покарання. Але жодного покарання – це взагалі нонсенс. Я впевнена, що там була корупція… Він (Олексій Святогор – ред.) був фюрером догхантерів. Я вважаю, що ця організація догхантерська – це фактично організована кримінальна група. У них є сайти, керівництво, лідери. Суд повинен був дивитися на це якраз через призму такого сприйняття», – розповіла Серпінська.

За її словами, законодавство у сфері захисту тварин погано працює в Україні, адже необхідно ухвалити серію підзаконних актів. «Закон про захист тварин є. Але до закону ще потрібний цілий комплекс підзаконних правових актів… Це вже прерогатива Кабінету міністрів, не Верховної Ради», – пояснила зоозахисниця. Серпінська також зазначила, що текст закону «Про захист тварин від жорстокого поводження» значно скоротили в 2006 році під час проходження в парламенті.

Попри всі докази, які зібрали слідчі та прокурори під час розслідування, судді вирішили визнати провину Олексія Святогора недоведеною.

Відомий у столиці своїм жорстоким відношенням до тварин чоловік розповсюджував у соцмережах картинки та вислови, які цілком могли б викликати у неадекватних людей бажання вбивати собак та котів. За даними зоозахисників, доґхантер є найбільш жорстоким вбивцею бродячих тварин, який позбавив життя понад 500 живих істот. Але затримали його не за розправи, а через рекламу своїх вчинків і поширення матеріалів, які пропагують таку діяльність.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: