Американська компанія Ілона Маска SpaceX 6 червня здійснила успішний запуск ракети-носія Falcon 9 із супутником зв’язку SXM-8 американського виробництва.

Про це повідомляє Суспільне.

Компанія здійснила запуск о 00: 26 за часом східного узбережжя США з 40-го стартового комплексу авіабази США на мисі Канаверал в штаті Флорида. Приблизно через 32 хвилини космічний апарат вийшов на орбіту. Тим часом перший щабель Falcon 9, який раніше використовували для доставки на орбіту екіпажів кораблів Crew Dragon в автоматичному режимі, здійснив керовану вертикальну посадку на автоматичну морську платформу Just Read The Instructions, розміщену в Атлантичному океані.

Фото: SpaceX

Супутник SXM-8 вагою майже сім тонн виготовлений американською компанією SiriusXM. Його завдання – забезпечити радіомовлення в Північній Америці в S-діапазоні (на дециметрових і сантиметрових хвилях). Це був вже другий запуск супутників SXM компанією Маска. У грудні 2020 року ракета SpaceX вивела на орбіту аналогічний супутник SXM-7, однак через місяць він вийшов із ладу.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: