Цими вихідними центри масової вакцинації запрацювали вже в 10 містах. До Києва, Одеси й Львова, у яких такі центри запрацювали минулого тижня, доєдналися Тернопіль, Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Горішні Плавні та Рівне.

Про це повідомляє прем’єр міністр України Денис Шмигаль.

Також у будні триває активна вакцинальна кампанія військових, лікарів, працівник соціальної сфери, вчителів та осіб, що старші 65 років. Цього тижня Україна отримала ще понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca в межах ініціативи COVAX. Її використовуватимуть насамперед для людей, які зробили вже перше щеплення та мають отримати другу дозу.

Серед іншого, Україна отримає вакцину від Сполучених Штатів. США оголосили про план розподілу 25 млн доз серед різних країн світу. Україна в цьому плані посідає пріоритетне місце. Українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Також цього тижня досягли відповідної домовленості з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочого візиту нашої урядової делегації. Розраховуємо, що найближчим часом ці домовленості будуть скріплені відповідними угодами.

Грузія — важливий стратегічний партнер у регіоні, з яким нас об’єднує багато спільного. Зокрема курс в ЄС і НАТО. Під час візиту ми обговорили спільні дії в цьому напрямку як із Прем’єр-міністром, так і з Головою Парламенту Грузії Кахабером Кучавою. Крім того, домовилися активізувати нашу співпрацю у сферах транзиту, туризму, інфраструктури, торгівлі, енергетики тощо. Україна має міцну підтримку в Конгресі США. Переконався в цьому на зустрічі з сенаторами Джин Шахін, Робертом Портманом і Крістофером Мерфі під час їхнього візиту в Україну.

Ми обговорювали безпекові питання, зокрема важливість недопущення завершення будівництва Північного потоку-2 та посилення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні. Зручність і доступність державних послуг — одна з ключових засад реформи децентралізації. Будівництво ЦНАПів у громадах спрямоване саме на виконання цих цілей. Цього тижня Уряд встановив методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо доступності ЦНАПів та їх територіальних підрозділів.

Так, відстань до центрів надання адмінпослуг у громадах має становити не більш ніж 14 кілометрів, а дорога транспортом — не більш як 30 хвилин. Послуги для людей мають бути якісними, а дорога — максимально швидкою. Уряд продовжує піклуватися про людей, що постраждали під час Революції Гідності та бойових дій. Цього тижня ми підтримали рішення про виділення 12,3 млн грн для надання грошової компенсації на придбання житла 11 особам, які отримали інвалідність під час участі в Революції Гідності, а також членам сімей загиблих учасників Євромайдану.

Також 50 млн грн було виділено для виплат грошової допомоги на купівлю житла для 44 людей, які отримали інвалідність під час участі в бойових діях на території інших держав. Крім того, Уряд посилив соціальні гарантії людям з інвалідністю, учасникам АТО/ООС у частині забезпечення їх протезно-ортопедичними виробами. Так, ми зняли кількісні обмеження щодо заміни приймальної гільзи до протезів та передбачили збільшення до трьох одиниць вкладишів із силіконової або гелевої композиції для кукс нижніх кінцівок при первинному забезпеченні протезно-ортопедичними виробами.

Відео: ТСН
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: