Міністерство закордонних справ України забезпечувало визволення моряків з піратського полону. Було налагоджено переговорний процес судновласника з викрадачами.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на речника Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

За його повідомленням, всі звільнені «живі й здорові». «Результат успішної операції дипломатів та інших залучених сторін. Якою б складною не була ситуація, український паспорт за кордоном – це турбота і захист», – написав речник.

Як повідомляють у ОП, під час нападу на судно пірати вивезли в невідомому напрямку шістьох українських моряків: Олександра Соручана, Семена Резніченка, Костянтина Андрєєва, Олександра Коровкіна, Владислава Чебана та В’ячеслава Сандеровського, а також двох громадян Албанії.

Було налагоджено переговорний процес судновласника з викрадачами. Звільнити українців вдалося наприкінці січня 2021 року. Вони були доставлені до міста Порт-Гаркорт, де пройшли необхідне медичне обстеження, а згодом – в Лагос і Стамбул (Туреччина). Сьогодні вони прибули до Києва.

Відео: in time Ukraine

«Ми отримали інформацію про захоплення. Почали працювати в Міністерстві закордонних справ. Викрадачі хотіли дуже багато. Але дипломати прекрасно попрацювали – і МЗС, і наші розвідники. Була зроблена досить складна комбінація. Людей повернули. Операція пройшла блискуче, адже всі люди здорові й живі. Ми знаємо випадки, коли це може тривати багато років. Вважаю, що це прекрасна перемога для України. Ми повертаємо всіх», – сказав президент, вітаючи моряків на батьківщині.

Моряки розповіли, що їх тримали у джунглях серед мангрових лісів, де було дуже багато комарів.

«Це було страшно. Навколо тебе – двадцять людей з автоматами цілодобово», – сказав один з моряків і додав, що більшість викрадачів була в стані сильного наркотичного сп’яніння.

Справа Шеремета: суд залишив Андрія Антоненка під вартою

Торік завдяки роботі українських дипломатів було забезпечено звільнення 42 громадян України, яких незаконно утримували за кордоном, серед них – 17 українських моряків, захоплених у Гвінейській затоці, 14 членів екіпажу судна Ruta, яких з 2017 року утримували на території Лівії, 9 громадян України із сирійських таборів для біженців, 2 громадян, яких утримували як заручників на території Іракського Курдистану. А цьогоріч на початку січня було звільнено та репатрійовано чотирьох громадян – членів екіпажу судна Captain Khayyam, засуджених у Лівії у грудні 2017 року до п’ятирічного ув’язнення.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: