Саме так відповіли у Службі безпеки України на запит журналістів про мету та сценарій осінніх навчань українських силових структур у Херсонській області в районі Північнокримського каналу, Каховської ГЕС та Каховського судноплавного шлюзу.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Посилюються угруповання збройних сил Російської Федерації та його наступальний потенціал, регулярно проводяться масштабні військові навчання поблизу державного кордону України, що свідчить про збереження загрози військового вторгнення. Зростає мілітаризація тимчасово окупованої території автономної республіки Крим та міста Севастополя», – зазначили в СБУ.

Відео: Радіо Свобода

1 вересня Служба безпеки України повідомила про контрдиверсійні тренування на терористично вразливих об’єктах Херсонщини.

СБУ викрила агента спецслужб РФ і «МДБ ЛНР», який працював над дестабілізацією суспільно-політичної ситуації в Україні

Служба безпеки України викрила та задокументувала протиправну діяльність мешканця Херсонщини, який входить до агентурного апарату ФСБ РФ та афілійованого з нею так званого «МДБ ЛНР».

У межах розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що у січні 2021 року через закритий канал зв’язку агент за грошову винагороду отримав від кураторів завдання сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого «тарифного майдану».  Метою була дискредитація органів державної влади та дестабілізація ситуації в країні. Для цього він вже організував низку протестних заходів.

Раніше співробітники СБ України задокументували, що за вказівкою ФСБ РФ фігурант, який очолював одну з проросійських партій, здійснював збір тенденційної інформації щодо кризових явищ в соціально-економічній сфері. За задумом російських спецслужб це мало сформувати сталий протестний потенціал у прикордонному з тимчасово анексованим Кримом регіоні, а згодом – поширитись і по всій країні.      

У лютому 2020 року під час перебування у Сімферополі за завданням кураторів фігурант провів зустрічі з високопосадовцями «влади АРК», зокрема так званим головою «Республіки Крим» С.Аксьоновим. Російський агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області щодо відновлення водопостачання до АРК та розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Крім цього, він мав популяризувати сепаратистські настрої та ідею автономізації окремих областей України.     

Під час перебування у тимчасово окупованому Луганську у травні 2020 року фігурант був завербований представником так званої «МДБ ЛНР» і отримав псевдонім «Джигурда». Триває досудове слідство за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Відео: СБУ
Збройні формування РФ відкривали вогонь з гранатомета,кулемета та стрілецької зброї
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: