2 лютого о 15:59 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в квартирі на 2-му поверсі 9-поверхового житлового будинку по вул. Попова обласного центру.

Про це повідомляє прес-центр ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

За попередньою інформацією, унаслідок вибуху газоповітряної суміші сталась пожежа на другому поверсі на площі 60 м2. На місці події було виявлено 1 загиблу особу, 3 постраждалих (1 дорослий, 2 дітей 8 та 13 років). О 16:44 пожежу локалізовано на площі 60 м2 та о 17:03 – ліквідовано. За попередніми даними, унаслідок вибуху вибито вікна у 74 квартирах (ушкоджень зазнали квартири у п’яти 9-поверхівках, пошкоджено перегородку між двома квартирами).

Підрозділами ГУ ДСНС в області врятовано 8 осіб та евакуйовано 27 людей. На місці події працювали 7 одиниць техніки та 45 чоловік особового складу 1-го ДПРЗ м. Кропивницький та АРЗ СП ГУ ДСНС в області. Усі обставини події з’ясовуються.

На місці вибуху в квартирі 9-поверхівки розгорнуто пересувний пункт управління та пункт обігріву ГУ ДСНС в області

Вибух газоповітряної суміші в квартирі на 2-му поверсі 9-поверхівки по вул. Попова обласного центру зруйнував одну квартиру повністю, сусідні – серйозно пошкоджено та більше 70 помешкань за попередніми даними мають пошкодження різного ступеня. На місці події цілодобово працюють рятувальники, які проводять огляд будівельних конструкцій будинку, оцінюючи ступінь їхніх руйнувань і ризики, а також проводять розбір зруйнованих елементів. Також працює оперативний штаб з надання допомоги постраждалим та пересувний пункт управління ГУ ДСНС в області. Поліцейські забезпечують охорону порядку та комунальні служби здійснюють ліквідацію наслідків руйнувань.

Рятувальники на місці події забезпечили резервне освітлення, а також розгорнули пункт обігріву з польовою кухнею. Мешканці постраждалого від вибуху будинку можуть зігрітись, випити гарячого чаю. Під час функціонування пункту обігріву організовано цілодобове позмінне чергування особового складу, дотримання заходів протипожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм.

Щоб підтримати громадян, чиї помешкання зазнали пошкоджень, на місці події зранку працюють психологи ГУ ДСНС в області, які надають психологічну допомогу всім, хто цього потребує. Всього на місці події перебуває 55 чоловік особового складу та 8 одиниць техніки ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.

3 лютого буде проведена детальна будівельно-технічна експертиза для визначення стану будівельних конструкцій, після чого будуть продовжені роботи по розбору конструкцій. А також відбудеться засідання комісії з питань ТЕБ та НС «Про вжиття невідкладних заходів з ліквідації наслідків вибуху з послідуючою пожежею в квартирі багатоповерхового житлового будинку».

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: