Сьогодні, 1 грудня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Про це повідомляє прес-центр МОЗ.

У заході взяли участь близькі загиблих Героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону.

До пам’ятного заходу також долучилися представники делегації Міністерства оборони Королівства Нідерланди, які перебувають з робочим візитом у Києві.

Дзвін Пам’яті пролунав шість разів.

У цей день внаслідок бойових дій  з російськими окупантами у 2014 році загинув молодший сержант ПОТАПЕНКО Олександр Олександрович.

У 2015 році:

Старший солдат МОТИЛЬ Сергій Анатолійович.

У 2016 році:

Сержант ЛУКАШ Олександр Анатолійович.

У 2017 році:

Молодший сержант МАЛЬЦЕВ Володимир Анатолійович.

У 2019 році:

Полковник ВОЛОЧАЄВ Денис Олександрович.

Полковник КАПЛУНОВ Дмитро Віталійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників та захисниць України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Відео: Міноборони
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: