Сьогодні, 17 грудня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників та захисниць України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність нашої держави та під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Про це повідомляє прес-центр Міноборони.

У заході взяли участь представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону.

До пам’ятного заходу також долучилася делегація Конгресу США, яку очолює член Палати представників Конгресу США Джейсон Кроу.

Дзвін Пам’яті пролунав чотири рази.

У цей день внаслідок бойових дій  з російськими окупантами у 2017 році загинули:

Солдат ГЕНІШ Тимофій Йосипович.

Прапорщик СИПАВКА Андрій Олександрович.

У 2018 році:

Сержант ГРЕБЕНЮК Олексій Михайлович.

У 2019 році:

Старший солдат ЛІСІЦИН Василь Анатолійович.

Присутні вшанували пам’ять захисників та захисниць України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано плац для проведення урочистих церемоніальних заходів та Пам’ятний знак, у якій вмонтовано осколки снарядів із Дзвоном Пам’яті. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Відео: ВТУ

Делегація Конгресу США вшанувала пам’ять загиблих українських Героїв

Сьогодні, 17 грудня, під час візиту до Міністерства оборони України, делегація Конгресу США, яку очолює член Палати представників Конгресу США Джейсон Кроу, відвідала Залу пам’яті захисників і захисниць України.

На Церемоніальному майданчику конгресмени Джейсон Кроу, Бред Венструп, Рік Кроуфорд та Міністр оборони України Олексій Резніков вшанували пам’ять захисників і захисниць України, які ціною власного життя виборювали волю й незалежність нашої держави від російського агресора та поклали квіти до Стели з Дзвоном Пам’яті.

Іноземну делегацію ознайомили із Меморіальним комплексом, збудованим з метою вшанування пам’яті українських Героїв, які загинули в бойових умовах, виконуючи військовий обов’язок, під час проведення миротворчих операцій в гарячих точках світу та під час проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України. Американським конгресменам розповіли, що це єдине місце в нашій країні, де зібрані та назавжди вписані в історію імена загиблих військовослужбовців і тут зберігається пам’ять про кожного воїна, який віддав життя, захищаючи нашу державність та незалежність.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: